Anestezi Maaşları Ne Kadar 2022

Anestezi maaşları son zamanların en çok aranan konuların başında gelmekte. Ülkemiz sağlık alanında gelişimine son hızla devam ediyor. Ülkemizin sağlık turizminde cazibe merkezi haline gelmesi hem devlet hem de özel sektörün bu alana olan yatırımını arttırıyor. Ülkemizde her yıl yüzlerce yeni sağlık tesisi açılmakta. Dolayısıyla sağlık çalışanlarına olan ihtiyaç da artmakta. Sağlıkta önemli bir yere sahip olan anestezi uzmanı, anestezi teknikeri ve hemşiresi için bu yazımızda güncel maaşların ne kadar ödendiği hakkında detayları bulabilirsiniz.

Anestezi maaşı ne kadar ?

Anestezist maaşı birçok kritere göre farklılık gösterir. Anestezi uzmanı doktor, hemşire ve anestezi teknikeri maaşları özellikle özel sektörde tecrübe esas alınarak belirlenir. Bu yüzden yazımızın devamında hem özel sektör hem de devlet için anestezi bölümü maaşları tüm unvanlar için güncel olarak aşağıda ayrı başlıklar halinde verilmiştir.

Anestezi uzmanı maaşı ne kadar ?

Anestezi uzmanı olarak Kamuda Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan doktorların 2022 net maaşı 10000 TL civarındadır Tabi bu net maaşlarıdır. Ek Ödemeler, aile yardımı ve döner sermaye ödemeleri ile birlikte ortalama maaşları 15.000-20.000 TL aralığına kadar çıkabilmektedir.

Özel sektörde durum biraz daha farklıdır. Belirli ve sabit bir maaş yoktur ve maaşlar genellikle tecrübeye göre belirlenmektedir. Anestezi uzmanlarına özel sektörde ödenen ortalama anestezist maaşları 2022 yılı için 8000-9000 TL’den başlamakta ve daha yüksek rakamlara çıkabilmektedir.

Devlette anestezi teknikeri maaşı ne kadar?

Gelelim anestezi teknikeri maaş devlette ne kadar olur sorusunun cevabına. 2022 yılında güncel zamlarla birlikte bekar ve çocuğu olmayan 2 yıllık anestezi maaşları net olarak 6600 TL olarak ödenmektedir. Bu anestezi 2 yıllık maaşları ödenen net ve taban maaştır. Döner sermaye ve diğer ek ödemelerle birlikte Kamuda ortalama anestezi tekniker maaşı 7500 TL civarında olmaktadır. Peki özelde anestezi ne kadar maaş alır ? Anestezi teknikeri özel hastane maaşları alt başlığımızda bu sorunun cevabı verilmiştir.

Özelde anestezi teknisyeni maaşı ne kadar ?

Özel hastaneler ve diğer özel kliniklerde de anestezi teknikerleri çalışabilmektedir. Bu yüzden özelde anestezi teknikeri ne kadar maaş alır sorusu sık sorulmaktadır. Aslında anestezi özel hastane maaşları için net bir tutar belirtmek zordur. Anestezi teknikeri devlet maaşı yukarıda da belirttiğimiz gibi sabit tutarlar üzerinden ödenirken özelde 2 yıllık anestezi bölümü maaşlarında tecrübe esas alınacağından farklı farklı maaşlar ödenebilmektedir. 2022 yılı için özel sektör anestezi teknisyeni maaşları ortalama olarak 5000-5500 TL civarında ödenmektedir.

Anestezi hemşiresi maaşı ne kadar ?

Hemşire anestezisyen maaşı da konu hakkında araştırılan bir diğer husustur. Hemşire maaşları da özel sektör ve devlette farklılık göstermektedir. Lisans mezunu ve Kamuda kadrolu çalışan bir Hemşirenin ortalama net maaşı 2022 yılında 8000 TL civarındadır. Aynı şekilde özel sektörde ortalama maaşlar ise 5000-5500 TL aralığındadır.

Anestezi teknikeri çalışma saatleri nasıldır ?

Çalışma saatleri genellikle mesai saatleri içerisinde olmaktadır. Yani genellikle 08.00-17.00 saatleri arasında operasyonlar yapıldığından bu saatler arasında görevlendirme yapılır. Ancak çoğu hastanede acil durumlar için 7/24 vardiya sistemi uygulanmaktadır. Bu durumda sabit bir çalışma saatinden ziyade vardiyalı ve dönüşümlü yani nöbet usulü çalışma uygulanabilmektedir.

Anestezi teknikeri yorumları

Aşağıda yorum kısmında bölümle ilgili okurlarımız tarafından yapılan yorumlar bulunmaktadır. Siz de bölüm hakkındaki değerli görüşlerinizi ileterek hem okumak isteyen hem de okuyanlara yol gösterebilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın

2