Anestezi Teknikeri Maaşı 2022 Tüm Detaylar

Anestezi teknikeri maaşı bu mesleği yapmak isteyen kişiler ve birçok kişi tarafından oldukça merak edilmektedir. Bizde sizin için bu içeriğimizde anestezi teknikeri maaşları ile ilgili olabilecek tüm başlıkları bir arada topladık.

Anestezi Teknikeri Ne Kadar Maaş Alır?

Deneyimsiz ve yeni mezun anestezi teknikeri maaşı özel hastanelerde asgari ücretten yani 12.08.2022 tarihi itibariyle 5500 TL`den başlamaktadır. Anestezi teknikeri maaşı devlet hastanelerinde kadrolu bir çalışan için en az 8000 TL `den başlamaktadır.

Ayrıca bir maaş değerlendirme sitesinde 513 kişi tarafından anestezi teknikeri maaşına yapılan verilere göre en düşük 5500TL, ortalama 5740TL ve en yüksek 9920TL maaş almaktadırlar.

Bu maaş değerleri birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Şuan açıkladığımız maaşlar gerçeğe en yakın değerlerdir.

Anestezi Teknikeri Maaşı Özel

Anestezi teknikeri maaşı özel sektörde kamuya göre biraz daha düşüktür. Özel hastanedeki maaşlar şu şekildedir;

Deneyimsiz – Özel Hastane5500 TL
Deneyimli – Özel Hastane9000 TL

Anestezi Teknikeri Maaşı Devlet

Anestezi teknikeri maaşı devlet hastanelerinde kadrolu olarak çalıştığınızda özel sektöre göre oldukça iyidir ve yüksektir. Bunun en temel sebebi devlet hastanesi olmasıdır. Bu rakamları etkileyen birçok faktör olsa da maaşlar şu şekildedir;

Deneyimsiz – Devlet Hastanesi8000 TL
Deneyimli – Devlet Hastanesi10.000 TL

Anestezi Teknikeri Staj Maaşı Nedir?

Anestezi teknikeri staj maaşı çalıştığı kuruma göre değişkenlik göstermek ile beraber 4000TL ile 5500TL arasındadır. Bu maaş yaklaşık değerlerdir ve kurum ve kuruluşlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Anestezi Teknikeri Maaşı 2022 Tüm Detaylar 2Pin
Anestezi Bölümü Maaşları

Anestezi Bölümü Maaşları

Üniversitenin Anestezi bölümünü bitiren kişiler ” Anestezi Teknikeri ” unvanına sahip olmaktadırlar. Bu unvana sahip kişiler yeni mezun olduklarında asgari ücret ile veya biraz üzerinde özel sektörde iş bulabilirler. Ortalama anestezi bölümü maaşları 5500TL ile 10.000TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Bu maaş aralığı sizin çalıştığınız kurum ve meslekteki tecrübenize göre artabilmekte ve düşebilmektedir. Unutmayalım ki tecrübeli bir anestezi bölümü mezunu en az 7500 TL maaş almaktadır.

Anestezi Teknikeri Maaşı 2022 Tüm Detaylar 4Pin
Yurt Dışında Anestezi Teknikeri Maaşları

Yurt Dışında Anestezi Teknikeri Maaşları

Yurt dışında anestezi teknikeri maaşları ülkemize oranlar çok daha fazladır. Aslında bunun temel sebebi Dolar veya Euro üzerinden maaş almalarıdır. Sırf bunun için bile yurtdışında anestezi teknikeri olarak çalışmak birçok kişinin hayalidir. Bizim ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da anestezi teknikeri maaşlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Kısaca özet geçmek gerekirse yurt dışında anestezi teknikeri ülkelere göre şu maaşları almaktadır;

Almanya 1700-3000 Euro
İtalya1700-2500 Euro
Amerika Birleşik Devletleri2000-3000 Dolar
İspanya1100-2500 Euro

Anestezi Teknikeri Maaş 2021

Anestezi teknikeri maaşı 2021 yılında 4250TL ile 6000TL arasında değişiklik göstermekteydi. Sonradan bu rakamlar gelen zamlar ile birlikte yükseliş gösterdi ve arttı.

Anestezi Teknisyeni Maaşı

Anestezi teknisyeni maaşı, tekniker maaşına göre biraz daha düşüktür ve ortalama 5500TL ile 7000TL arasında değişkenlik göstermektedir. Teknisyen lise ve dengi okullardan mezun olduğu için tekniker sınıfına göre aralarında çok fazla olmasa da maaş farkı vardır.

Deneyimsiz Anestezi Teknisyeni Maaşı ( Özel )5500 TL
Deneyimli Anestezi Teknisyeni Maaşı ( Özel )8000 TL
Anestezi Teknisyeni Maaşı Devlet ( Deneyimsiz )7000 TL
Anestezi Teknisyeni Maaşı Devlet ( Deneyimli )9000 TL

Anestezi Teknikeri Ne İş Yapar?

Anestezi teknikeri, anestezi doktoru eşliğinde onun yönlendirmesiyle hastanın uyutulması, uyandırılması ve ameliyat boyunca anestezinin devamlılığının sağlanması gibi işlerde yardımcı elemandır. Hastaların ameliyat süresi boyunca en iyi şekilde uyutup, uyandırma işlemlerinden sorumlu kişilerdir.

Anestezi teknikerinin ne iş yaptığını ayrıntılı şekilde Arzu Edalı `dan ayrıntılı olarak dinleyebilirsiniz.

Anestezi Teknikeri Çalışma Alanları

Anestezi teknikeri çalışma alanları kamu yani devlet hastaneleri ve özel hastaneler olarak ikiye ayrılmaktadır. Anestezi teknikeri görev tanımı ameliyat sırasında anestezi doktoruna kontrolünde hastayı uyutmak ve uyandırmaktır. Bundan dolayı da özel hastanelerde ameliyathanelerde veya devlet hastanelerinde ameliyat hanelerde çalışabilir.

Anestezi Teknikeri Olmak İçin Gerekenler

Anestezi teknikeri olmak için iki yıllık ” Anestezi ” bölümü ön lisans programını bitirip ” Anestezi Teknikeri ” unvanına sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında yükselmek isterseniz DGS sınavına girerek eğitiminizi dört senelik lisans programına tamamlayabilirsiniz.

Anestezi Teknikeri Çalışma Saatleri Nedir?

Anestezi teknikeri çalışma saatleri genel olarak sabah 08:00 ile akşam üstü 17:00 saatleri arasındadır ve haftada en az 40 saat çalışmaktadırlar. Bu saatler özel hastanelerde değişiklik gösterebilmektedir.

Anestezi Teknikeri Nöbet Tutar Mı?

Gerekli durumlarda anestezi teknikerleri nöbet tutmaktadır. Nöbet tuttukları zaman maaşlarından ek olarak nöbet ücreti almaktadırlar. Bu nöbet tutma durumu çalıştıkları hastaneye ve görevine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Anestezi Teknikeri Yorumları

Anestezi teknikeri yorumları ile bilgileri en iyi ve güncel şekilde aktif olarak toplandıkları sosyal gruplarda bulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Facebook üzerinde bulunan ve aktif olarak paylaşım yapılan ” Anestezi Teknisyen ve Teknikerleri Birliği ” grubuna katılabilir ve takip edebilirsiniz.

Anestezi Teknikeri İçin Çok Sorulan Sorular

İçeriğimizin sonuna geldik, cevaplarını bulamadığınızı soruları veya merak ettiğiniz konuları yorumlarda bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca bu konulara da bakabilirsiniz;

3.2/5 - (76 Oy)
mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

“Anestezi Teknikeri Maaşı 2022 Tüm Detaylar” üzerine bir yorum

Yorum yapın

3