Bim Maaşları Ne Kadar 2022

Bim maaşları ne kadar oldu ? Bim Türkiye’de en fazla marketi olan birleşik mağaza zincirlerinden birisidir. Her yıl yüzlerce yeni market açan BİM bünyesine birçok kişiye istihdam imkanı sağlamaktadır. Bu yüzden bim maaşı ne kadar sorusu sık sorulmaktadır. Yazımızın devamında bim çalışanları ne kadar maaş alıyor, bim çalışan maaşları hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Bim çalışma şartları nelerdir ?

Bim’de çalışma şartları ve Bim çalışma koşulları için aranan nitelikler genel olarak şu şekildedir;

  • En az lise mezunu olmak,
  • 30 yaşın tamamlanmamış olması ( mağaza sorumlusu ve diğer yöneticiler için geçerli değil ),
  • Kendine güvenen ve iletişim konusunda iyi olan,
  • Tercihen deneyimli olması ve daha önce bu sektörde çalışmış olması,

Bim personel maaşları ne kadar ?

Gelelim asıl konumuz olan Bim ne kadar maaş veriyor sorusunun cevabına. Bim market maaşları yönetici kadrosunda olmayanlar için genellikle asgari ücretin %10-15 üzerinde olmaktadır. Bu durumda Bim eleman maaşları 2022 yılı için yol ve yemek parası dahil net 4500 TL civarındadır. Çalışanın medeni durumu ve çocuk sayısına göre belirlenen asgari geçim indirimi tutarları da ilave edildiğinde Bim çalışanı maaşı net olarak 4750 TL civarında olabilmektedir.

Bim kasiyer maaşları ne kadar ?

Bim marketlerde en çok istihdam sağlanan kadro kasiyer kadrosudur. Kasiyer olarak çalışan Bim çalışanları maaşları 2022 yılında net olarak 4253-4500 TL arasındadır.

Bim şöför maaşları ne kadar ?

Bim’de şoför olarak çalışanların da maaşları genellikle asgari ücret esas alınarak hesaplanmaktadır. Şoför olarak Bim market bünyesinde istihdamı sağlanan bir çalışana 2022 yılında ödenecek net maaş tutarı 4253-4500 TL civarındadır.

Bim mağaza müdürü maaşı ne kadar ?

Her Bim marketinde o marketten sorumlu mağaza müdürü diğer adıyla mağaza sorumlusu bulunur. Mağaza sorumlusu olarak çalışan kişilere Bim aylık maaş olarak ortalama 5500-6000 TL arasında Bim mağaza sorumlusu maaşı ödemesi yapmaktadır.

Bim bölge sorumlusu maaşı ne kadar ?

BİM marketler zincirinde her bir bölgeden sorumlu kişiler vardır. Bu kişiler sorumluğu altındaki marketlerden sorumludur ve sorumluluk fazla olduğundan yüksek maaş alırlar. 2022 yılında Bim bölge sorumlusu maaşları ortalama 7000-8000 TL civarında olmaktadır. Bölge sorumlusu olarak çalışanlara ödenecek Bim müdür maaşı aile yardımı ve diğer ek ödemelere göre farklılık gösterebilir.

Bim part time maaşları ne kadar?

Bimde Parttime çalışanlar normal haftalık çalışma süresinin 2/3’ü şeklinde çalışırlar. Yani toplamda haftalık çalışma süresi 45 saat yerine 30 saattır. Maaş hesaplaması da buna göre kısmi olarak yapılır. Bim’de part time çalışmak istiyorsanız haftalık 30 saat çalışma olması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Parttime çalışanlar için Bim ücretleri yani aylık maaş tutarı 2022 yılı için 2500-3000 TL arasındadır.

Bim personel çalışma saatleri nasıldır ?

Bim mağazaları genellikle saat 09.00 ‘da açılmakta ve akşam 21.00’da kapatılmakta. Bim eleman çalışma saatleri de bu süreler arasında ayarlanmakta ve iki vardiyaya bölünmekte. Yani çalışanların bir kısmı saat 09.00’da gelip 8,5 saatini tamamladıktan sonra çıkmakta. Bir kısmı da 12.00-12.30 aralığında başlayarak marketin kapanış saatine kadar çalışmakta.

Bim çalışanları yorumları

Bim çalışan yorumları aşağıda yer almaktadır. Eğer markette çalışansanız çalışmayı düşünenler için olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi yorum kısmından iletebilirsiniz. Çalışmaya düşünenler açısından değerli yorumlarınız yol gösterici olacaktır.

Bim maaşları ne zaman yatar ?

Bim’de maaşlar her ayın 10’una kadar maaş anlaşmalı banka hesaplarına gönderilmektedir.

Oylama
mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın

1