Cvv Kodu Nedir, Nerede Yazar ?

Cvv kodu nedir ? Bu soru özellikle pandemi süreci ile birlikte internetten alışverişin artmasına bağlı olarak kredi kartı ve banka kartları ile ilgili en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Bu yazımızda cvv kodu nasıl öğrenilir, cvv kartın neresinde yazar, cvv kodu nedir Ziraat, Halk Bankası, Vakıf ve diğer bankaların kart cvv öğrenme işlemi nasıl yapılır hakkında tüm detayları bulabilirsiniz.

CVV kodu ne demek ?

Kredi kartı güvenlik numarası olarak da adlandırılan bu numara online alışverişlerde kredi kartı bilgisine ilave olarak güvenlik amaçlı bildirilmesi gereken 3 haneli ya da 4 haneli koddur. Kötü kullanımın önüne geçebilmek için online alışverişlerde kart numarası ve kart sahibinin adı ve soyadına ilave olarak kartın son kullanım tarihi ile banka/kredi kartı güvenlik numarası diğer adı ile CVV kodu da istenir. Dolayısıyla bu numarayı güvenlik amacı ile hiç kimseyle paylaşmamanız gerekmektedir.

Kredi kartı güvenlik kodu kaç hanelidir ?

Çoğunlukla 3 hanedir ve rakamlardan oluşur. İçerisinde harf yoktur. Çok istisna olarak bazı kartların güvenlik numaraları 4 haneden oluşabilmektedir.

CVV kodu nerede yazar ?

Kredi Kartı Güvenlik NumarasıPin
Kredi Kartı Güvenlik Numarası

Genellikle tüm bankaların kredi kartı ve banka kartlarında CVV kodu arka yüzde yazar. Zaten yandaki görselde bunun örnekleri verilmiştir. Çok nadir olarak kartın ön yüzünde yer alabilmektedir. CVV kodunun yer aldığı kart örnekleri aşağıdaki görselde paylaşılşmıştır.

Ziraat Bankası cvv kodu nedir ?

Ziraat Bankası kredi ya da banka kartı Türkiye’de en çok kullanılan kartlardan olduğundan Ziraat cvv kodu nedir sorusu bu alanda en sık sorulan soruların başında gelmektedir. Online alışverişlerde ve diğer işlemlerde güvenlik amacı ile Vvv kodu nedir ziraat 1 ve 2. Karakterini söyleyin ya da bilgi girişi yapın denilebilir. Bu durumda yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi kartın arka yüzünde yer alan 3 numaralı CVV kodunun 1. Ve 2. Sıradaki karakterlerini söylemeniz ya da giriş sağlamanız gerekmektedir.

Ziraat bankası cvv kodunu nasıl öğrenebilirim ?

Ziraat Bankası kredi ya da banka kartlarının arka yüzünde 3 haneli olarak yer alır. Eğer burada CVV kodu yazmıyorsa, silindiyse ya da hiç yoksa bu durumda yeni kart talep etmeniz gerekmektedir. Güvenlik nedeni ile CVV kodu yazmıyor olsa bile çağrı merkezinden, mobil ya da internet bankacılık şubelerinden ve ya banka şubelerinden bu kodu temin etme imkanı yoktur.

Ziraat Mobil cvv kodu öğrenmek mümkün mü ?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere kart üzerinde yazmayan ya da çeşitli sebeplerle temin edilemeyen CVV kodunun tekrar alınabilmesi mümkün bulunmamaktadır. Kartın yenilenmesi tek çaredir. Ancak şöyle bir çözüm üretebilirsiniz. Mobil ya da internet bankacılık kanalından sanal kredi kartı oluşturursunuz ve online alışverişlerinizde oluşturduğunuz bu sanal kartı kullanabilirsiniz.

Vakıfbank cvv kodu öğrenme

Vakıfbank kredi kartlarında CVV kodu kartı arka yüzünde yazar ve 3 haneden oluşur. Kartın arka yüzüne bakarak CVV kodunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer burada yazmıyorsa kart yenileme başvurusu yapmanız gerekmektedir, bunun dışında kredi kartı cvv öğrenmek mümkün değildir. Bunun yerine Vakıf mobil ya a internet bankacılıktan sanal bir kredi kartı oluşturarak da internet alışverişinize bu kartla devam edebilirsiniz.

Halkbank cvv kodu nedir ?

Halk Bankası CVV kodu kartın arka yüzünde yazar ve yine 3 haneden oluşur. Eğer kartınız yoksa ya da olmasına rağmen güvenlik kodu kartın arkasında yazmıyorsa bu durumda kartın cvv numarasını öğrenmek için tekrar yenileme başvurusu yapmanız ve yeni kart almanız gerekiyor. kredi kartı cvv kodu öğrenmeye çalışmak ya da kart başvurusu yapmak yerine Halkbank mobil ya da internet uygulamasından yeni sanal kart oluşturarak bu kartı online işlemlerde kullanabilirsiniz.

Banka kartı cvv nerede yazar ?

Kredi kartlarında olduğu gibi banka kartlarında da cvv numarası kartın arka yüzünde yazar. Eğer yazmıyorsa banka kartı güvenlik kodu öğrenmek mümkün değildir ve kartı online işlemlerde kullanacaksanız tek çözüm kartı yenilemektir.

Oylama
mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın

1