Dünya göz muayene ücreti ne kadar

Dünya Göz Hastanesi Muayene Ücreti Ne Kadar 2021

Dünya göz hastanesi muayene ücreti Türkiye’de herhangi bir nedenle göz rahatsızlığı ya da hastalığı geçiren herkes tarafından en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Türkiye sağlıkta gelişmesini adım adım devam ettirirken bazı alanlarda tüm dünyaya örnek teşkil etmektedir. Bu alanlardan birisi de göz hastalıklarıdır.

Türkiye’de neredeyse tüm büyük illerde hastanesi bulunan Dünya Göz Hastanesi göz hastalıklarının tanı ve tedavisinde Türkiye’deki en önemli sağlık hizmet sunucuları arasında yer almaktadır. Gerek tanı gerekse tedavi sürecinde kalifiye personelle kaliteli hizmet veren bu hastanenin Avrupa’dan gelen de çok hastası bulunmaktadır. Yazımızın devamında Dünya Göz Hastanesi randevu işlemleri ve Dünyagöz muayene ücretinin ne kadar olduğu konusunda ayrıntılı bilgi verilecektir.

Dünya Göz Hastanesi randevu alma, çağrı merkezi numarası

Bu hastaneden randevu almak için iki seçenek bulunmakta.

 • 444 4 469 numaralı çağrı merkezinden haftanın 7 günü ve 24 saat randevu alabilirsiniz. Aynı zamanda bu çağrı merkezinden muayene ücretleri konusunda daha net bilgi de alabilirsiniz.
 • Telefon dışında hastanenin resmi web sayfası üzerinden online randevu da alabilirsiniz. Hemen dünya göz hastanesi randevu sayfasını ziyaret ederek kolayca ve hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

Gelelim asıl konumuz olan göz muayenesi ücretinin ne kadar olduğu konusuna.

Dünya göz muayene ücreti ne kadar ?

Dünya göz hastanesi fiyatları;

 • Sosyal Güvencesine,
 • Randevu alınan hastanenin olduğu yer ve İle,
 • Doktorun unvanına göre farklılık gösterir.
 • Özellikle İstanbul göz hastanesi muayene ücreti diğer illere göre farklıdır.

Yukarıdaki bilgilere göre;

 • Sosyal Güvencesi olmayanlar için ortalama muayene ücretleri 2021 yılında 400-500 TL aralığındadır.
 • Herhangi bir kapsamda Sosyal Güvencesi olanlar için İstanbul dışındaki yerlerde yani Bursa, Konya, Ankara, Kayseri, Gaziantep, Sakarya Dünya Göz hastanesi muayene ücreti 200-250 TL aralığındadır. Eğer proferöre görünecekseniz bu durumda 350-400 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekmektedir.
 • İstanbul’da ise ortalama muayene ücretleri 250-300 TL arasındadır. Profesör için ücret ise İstanbul’daki göz hastanelerinde 450-500 TL aralığındadır.

Yukarıda belirtilen Dünyagöz muayene ücretleri ortalama ücretlerdir. Göz muayenesi ücretleri ufak farklılıklar gösterebilir. Yukarıda numarası verilen randevu/bilgi hattından güncel ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Dünyagöz randevu ücreti alıyor mu ?

Güncel olacak Dünya göz muayene ücretleri yukarıda belirtilmiştir. Bunun dışında randevu alınması ücretli değildir. Ayrıca randevu alındıktan sonra randevuya gitmemeniz halinde de sizden herhangi bir ücret tahsil edilemez.

 Emeklilere ücretsiz göz muayenesi 2021

Emeklilerin özel göz hastanesi muayene ücreti Dünya Göz hastanesinde bir defaya mahsus yapılmamakta ve göz taraması ücretsiz olarak yapılmakta. Emeklilere ücretsiz olarak sağlanan bu göz muayene ücretinden yararlanabilmeniz için;

 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aktif olarak emekli maaşı alıyor olmak,
 • 55 yaşını tamamlamış bulunmak,
 • Hafta içine randevu alınması gerekmektedir.
 • Bu muayene için kişilerin doktor seçim hakları bulunmamaktadır.

Diğer özel ve devlet hastanelerinde sigortalı ya da sigortasız güncel muayene ücretlerine hastane muayene ücretleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hakkında Mehmet BAŞARAN

Muhasebe mezunuyum. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir