E-Nabız Tahlil Sonuçları Ne Zaman Görülür ?

E-nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür ? E-nabız sistemi ile artık kan tahlilleri, ilaç raporları, MR, röntgen gibi tüm sağlık verileri online olarak görüntülenebilmekte ve takibi yapılabilmekte. E-devlet şifresi ile kolayca giriş yapılabilen bu sistemde birçok veri yer almakta.

Bu yazımızda e-nabız tahlil sonuçlarını göremiyorum nedeni nedir, sağlık ocağı tahlil sonuçları e nabıza ne zaman düşer, e nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür, hastanede yapilan tahliller e nabıza ne zaman düşer gibi tahliller hakkında sorulan soruların cevabını bulabilirsiniz.

E nabız ne işe yarar ?

E-nabız ile birçok işlem yapılabilmekte ve tüm sağlık verileri görüntülenebilmekte. Sistem ile yapılabilecek ve ya görüntülenebilecek başlıca işlemler şunlardır;

 • Bağlı olunan Aile Hekimi sorgulama,
 • Tüm e-reçetelerin barkod numalarını görüntüleme,
 • İlaç raporu görüntüleme,
 • Kronik rahatsızlıklara göz atma,
 • Ssk tahlil sonuç sorgulama,
 • Radyolojik görüntüleri yani MR, röntgen gibi sonuçları sorgulama,
 • Alerjileri görüntüleme,
 • Hastane randevusu alma gibi birçok işlem yapılabilir.
 • Bu yazımızda en çok sorulan e nabız sistemine tahlil sonuçları ne zaman görülür sorusunun cevabı verilecektir.

E nabız girişi nasıl yapılır ?

Uygulamaya e-devlet şifreniz ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

 • Giriş için öncelikle buradan T.C ve şifreniz ile sisteme giriş yapın ⇒ e nabız edevlet giriş yap.
 • Kimliğimi Şimdi Doğrula diyerek T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizi yazın.
 • Açılan sayfada UYGULAMAYA GİT diyerek dedikten sonra e-nabız anasayfasına giriş yapmış olursunuz.

E nabız kan sonuçları ne zaman görülür ?

Gelelim asıl konumuz olan yapılan tahliller e nabıza ne zaman düşer sorusunun cevabına. Tahlillerin sonuçlanması hem özelde hem de devlette ortalama olarak 3-4 saat sürmektedir. Yapılan tahlillerin sonuçlanması ve sisteme yüklenmesi ile birlikte E Nabız-Tahlillerim bölümünden görüntülemesi sağlanabilmekte. Bazen sistemden kaynaklı sorunlardan kaynaklı olarak sonraki gün düşebilmekte. Ama genelde tahlil sonuçları belli olur olmaz yani sisteme yüklenir yüklenmez e-nabızda görüntülenebilmekte.

E nabız tahlil sonuçlarını göremiyorum

Yukarıda kan tahlili e nabıza ne zaman düşer başlığında kan sonuçlarının ne kadar süre içerisinde E-nabız uygulamasında görülebileceği hakkında ayrıntılı olarak bilgi verdik. Sigortalılar çoğunlukla sorgulama yapıyorum ancak e nabız tahlil sonuçları görünmüyor nedeni nedir diye bize sormakta. Tabi burada birkaç neden ön plana çıkar.

 • Birincisi henüz sonuçlar sisteme yüklenmemiş olabilir ve ondan görüntüleme yapılamıyordur.
 • Bir diğeri de sonuçlar sisteme yüklenmiştir ancak sistemden kaynaklı olarak geç düşebildiğinden dolayı görüntülenemiyor olabilir.
 • Eğer siz de e nabızda tahlil sonuçlarımı göremiyorum diyorsanız tahlil yaptırdığınız doktor/hastane ile iletişime geçerek nedenini sorabilir, gerekirse e nabız tahlil sonucu öğrenme ve çıktıları oradan alabilirsiniz.

Radyoloji görüntüleri e nabıza ne zaman düşer ?

Son günlerde okurlarımızdan röntgen e nabıza ne zaman düşer, mr sonuçları e nabıza ne zaman düşer konusunda da sorular gelmeye başlamıştır. Röntgen , mr gibi radyolojik tetkikler işlem yapılır yapılmaz onaya gönderilir. Genellikle 10-15 dk içerisinde doktorun ekranına düşen bu görüntülerin e-nabız üzerinden görüntülenebilmesi ise 2-3 saat sürebilmektedir.

Ultrason sonuçları e nabıza ne zaman düşer ?

Ultrason işlemi genellikle işlem yapılır yapılmaz sisteme yüklenmekte ve uzmanın onayından sonra doktorun ekranına düşmektedir. E-nabız uygulamasına düşmesi ise işlemin ardından genellikle 2-3 saat sürmektedir.

E nabız mr rapor görüntülemesi nasıl yapılır ?

Tahlil sonuçları e nabıza ne zaman yüklenir konusunda ayrıntılı bilgi verdikten sonra gelelim MR sonuçlarını E-nabızda nasıl görüntüleme yapabileceğinize. E-Nabız uygulamasına giriş yaptıktan sonra RADYOLOJİK GÖRÜNTÜLERİM kısmında bugüne kadar yapılan tüm e nabız mr sonucu görüntüleyebilir ve ayrıca   röntgen, ultrason gibi görüntülemeleri yapabilirsiniz.

E nabızda röntgen görünmüyor nedeni nedir ?

Bazı durumlarda yapılan röntgen işlemlerine ilişkin görüntüleme e-nabız uygulamasından yapılamayabilmekte. Bunun nedeni hastanenin sisteme yüklememiş olması ya da yüklenmiş olsa bile sistemde görüntüleme sağlanamaması. Eğer görüntüleme sağlanamıyorsa röntgen çektirdiğiniz sağlık hizmet sunucusu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Özel hastane, devlet hastanesi muayene ücretleri, güncel röntgen ve tahlil ücretlerine hastane muayene ücreti başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)

mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın

5