Ek9 10 Günden Fazla Prim Ödemesi Nereye, Nasıl Yapılır ?

0

Ek9 10 günden fazla prim ödemesi ev hizmetlerinde işçi çalıştıranların en çok zorlandığı konuların başında gelmektedir.  Ek9 10 günden fazla prim ödemesi kapsamında çalışanınız için yararlanabileceğiniz sigorta primleri şartları ve ödeme tutarları konusunda da  ek 9 10 günden fazla teşvik sayfamızda yer vermiştik.

Ek9 10 günden fazla formu ile başvuru yaptıktan ve tescilimiz Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından onaylandıktan sonra artık takip eden ayın içerisinde ek 9 10 günden fazla ödememizi yapmaya başlayabiliriz. Peki sgk 10 günden fazla prim ödemesi nasıl yapılır, 10 günden fazla prim ödemeleri geç yapılırsa ne olur ? İşte 10 günden fazla çalışan ev hizmetleri prim ödemesi konusunda merak edilen soruların cevapları.

10 günden fazla çalışan prim ödemesi nasıl yapılır ?

Sgk ek 9 10 günden fazla ödemesini Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı tüm bankalardan, PTT şubelerinden, mobil ya da internet bankacılığı sistemlerinden ve SGK kredi kartı ile prim ödeme sisteminden yapabilirsiniz. Sgk ek 9 10 günden fazla prim ödemesi işveren T.C. numarası ile bankalarda Sgk ödemeler-ek 9 10 günden fazla çalışan prim ödeme menüsü aracılığı ile yapılabilmektedir.

Ek9 10 günden fazla prim ödemesi e devletten yapılır mı

E devlet sisteminden ya da başka online bir platform üzerinden ek9 10 günden fazla borç sorgulama ya da sgk ek9 10 günden fazla ödeme sorgulaması yapabileceğiniz bir uygulama şu an için bulunmuyor. Ancak e devlet sistemi aracılığı ile SGK kart ile prim ödeme sistemine giriş sağlayarak T.C. numaranız ile hem ek9 10 günden fazla prim borcu sorgulama işlemi yapabilir hem de ek-9 10 günden fazla prim ödemesini kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile Ek9 10 günden fazla prim ödemesi nasıl yapılır ?

E devlet sisteminden sgk ek9 10 günden fazla borç sorgulama ve sgk ek9 10 günden fazla ödemesi yapabilmek için

  • SGK-Diğer Uygulamalar-Sosyal Güvenlik Kurumu Kart ile Prim Ödeme Uygulamasına giriş sağladıktan sonra ,
  • Sorgu Türü:Diğer Tahsilatlar ve Sorgu Tipi:61 ek-9 10 günden fazla tahsilati seçeneklerini seçerek ek 9 prim borcu sorgulaması yapabilir ve devam ederek kredi kartı bilgilerinizi girip ek9 10 günden fazla ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • Kredi kartı ile ek9 10 günden fazla prim ödemesi sorgulama ve ek 9 on günden fazla ödeme menüsüne buradan kk ile sgk ödeme sistemine giriş sağlayabilirsiniz ⇒sgk kredi kartı ile prim ödeme

61 ek-9 10 günden fazla tahsilatı nedir ?

Ev hizmetleri 10 günden fazla kapsamında çalıştırılanların primleri tüm online kanallardan işveren T.C. numarası ile SGK Ödeme- 61 ek-9 10 günden fazla tahsilati menüsünden ödenir. Prim borcu ay başından sonra otomatik tahakkuk eder ve her ayın borcunu sonraki ayın sonuna kadar ödeme süreniz vardır.

Ek 9 10 günden fazla borç sorgulaması nasıl yapılır ?

Borç sorgulama için henüz açılan ve online borç sorgulanacak bir uygulama bulunmamakta. E-devletten de borcunuzu sorgulayamıyorsunuz. Ödeme için yukarıda belirtilen menülerden mobil ya da internet bankacılık kanallarından sorgulama yaptığınızda zaten borcunuz karşınıza çıkacaktır. Bunun haricinde ise son güncel borç durumunuzu bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’nden öğrenebilirsiniz.

Ek 9 10 günden fazla ödeme sorgulaması nasıl yapılır ?

Ek 9 kapsamında ödemiş olduğunuz tutarları online olarak görebileceğiniz bir uygulama şu an için bulunmuyor. Ancak prim borcunuzu e devlet üzerinden sorgulayabilir dilerseniz online bankacılık kanallarından da işveren T.C. numarası ile sorgulama yaparak borcunuzun olup olmadığımı öğrenebilirsiniz.

Ek9 10 günden fazla prim ödemesi ödenmezse ne olur ?

Her ayın ek 9 sgk primlerini ödemek için takip eden ayın sonuna kadar zamanınız vardır. Takip eden ayın sonuna kadar 10 günden fazla sgk prim borçlarınızı ödemediğiniz takdirde o aya ilişkin teşvik haklarınız yanar ve prim ödemelerinizi indirimsiz yapmak zorunda kalırsınız. Ayrıca ödeme yapmadığınızda borçlarınız için gecikme faizi işletilir.

Ev hizmetlerinde çalışanların sigorta primi ne kadar ödeniyor ?

Prim ödemeleri çalışanın brüt maaşı üzerinden hesaplanmakta ve yararlanılan sigorta prim teşviklerine göre de farklılık göstermektedir. Brüt ücret ve teşvikler esas alınarak asgari ücret üzerinden ödenecek teşvikli ve teşviksiz aylık sigorta prim tutarları için hemen ev hizmetleri sigorta primi ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ek 9 ev hizmetleri 10 günden fazla formu

Eğer ek 9 10 günden fazla başvurusunu yapamadıysanız ve formu dolduramadıysanız o zaman hemen https://www.sskisveren.com/sgk-ek-9-formu-dolu-ornegi/ sayfamızı ziyaret edin.

10 günden az çalışan prim ödeme nasıl yapılır ?

ek9 10 günden fazla prim ödemesi e-devletten ve kredi kartı ile nasıl ödeyebileceğiniz hakkında yukarıda bilgilendirme yaptık. Sgk 10 günden fazla ödemesi hakkında bilgi verdikten sonra gelelim 10 günden az çalıştırılanların sigorta primlerinin nasıl ve nereye ödeneceği hususuna

Ek 9 10 günden az çalıştırılan prim ödemeleri;

  • İşveren T.C. numarası ile SGK Ödeme-Ek 9 10 günden az tahsilatı menüsünden,
  • Bu kapsamda primi ödenen ve prim gün sayısını 30 güne tamamlamak isteyenlerin ise SGK Ödeme-Ek 9 Hizmet Tamamlama menüsünden kendi T.C. numaraları ile ödeme yapmaları gerekmektedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.