Emekli Maaşı E-devlette Ne Zaman Görülür 2022

Emekli maaşı e-devlette ne zaman görülür ? İlk defa emekli maaşına başvuranların en çok sorduğu soruların başında bu soru gelir. Maaşlar e devlette ne zaman görülür sorusunun cevabı aslında emekli aylığınızı alacağınız tarihe göre verilebilir. Emekli maaşını alacağınız tarih ise tahsis numaranızın son rakamına göre belirlenir. Bu yazımızda e devlette emekli maaşı ne zaman görülür, emekli aylık bilgisi görünmüyor nedeni nedir gibi sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Emekli maaşı e devlette ne zaman görülür 2022

Öncelikle asıl konumuz olan emekli maaş bilgisi e devlete ne zaman düşer sorusunun cevabı ile başlayalım. Emekli dilekçesi verdikten sonra eğer tüm şartları sağlıyorsanız emekli maaşınız takip eden ay başından bağlanır. Örneğin 04 Şubat tarihinde tüm şartları sağladınız ve dilekçe ile başvurdunuz. Bu durumda emekli maaşınız 01 Nisan itibariyle bağlanır. Ayrıntılı bilgi için emeklilik dilekçesi verdikten sonra maaş ne zaman bağlanır sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıdaki örnekten devam ederek emekli maaşım e devlet’te ne zaman görülür sorusunun cevabını vermeye çalışalım. Yukarıdaki örnekte kişi 04 Şubatta şartları sağladı ve maaşı 01 Nisan itibariyle SGK tarafından aylığı onaylanarak bağlandı. Bu kişi emekli maaş sorgulamasını e-devlette yaptığında aylık bilgisi kısmında emekli maaşı tutarını göremez. Sadece birikmiş ödemeleri/4a günlük ödemeleri-4b günlük ödemeleri görebilir.

Bu kişinin emekli maaşı ise tahsis numarasının son rakamı esas alınarak emekli maaşının ödeneceği tarih ve sonrasında E-devlette görülür. Yani bu kişi tahsis numarasının son rakamına göre emekli maaşını 20 Nisanda alacaksa bu durumda kişi 20 Nisan ve sonrasında e-devlette emekli maaş bilgileri sorgulaması yaptığında hem aylık tutarını hem de ek ödeme tutarını net olarak görebilecektir.

Aşağıda ayrı başlıklar halinde bağkur, SSK için tahsis numarasının son rakamına göre aylık ödenme tarihleri verilecektir. Tahsis numaranız E-devlette aylık bilgisi sorgulaması yaptığınızda görüntülenebilmektedir. ( Tahsis no öğrenme başlıklı yazımızdan emekli tahsis numaranızı nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenebilirsiniz). Bu tarihler ve sonrasında emekli maaşınız e-devlette görülecektir. Böylece sgk emekli maaşı e devlette ne zaman görülür sorusunun cevabını da bulmuş oluruz.

SSK emekli maaşı zammı e devlette ne zaman görülür ?

Yukarıda e devlette maaş ne zaman gözükür sorusunun cevabını ayrıntılı olarak verdik. Tahsis numarasının son rakamına göre aylık ödenecek tarih ve sonrasında emekli aylık bilgilerinizi E-devlette görüntüleyebilirsiniz.  SSK emekli maaşlarının ödenme tarihleri tahsis numarasının son rakamına göre aşağıda alt başlıkta verilmiştir.

Ssk emekli maaşları hangi tarihlerde ödeniyor ?

Emekli tahsis numarasının son rakamına göre SSK yani 4a emekli maaşlarının ödenme tarihleri şu şekildedir;

 • Tahsis numarası sonu 9 olanlar her ayın 17’sinde,
 • Tahsis numarası sonu 7 olanlar her ayın 18’inde,
 • Tahsis numarası sonu 5 olanlar her ayın 19’unda,
 • Tahsis numarası sonu 3 olanlar her ayın 20’sinde,
 • Tahsis numarası sonu 1 olanlar her ayın 21’inde,
 • Tahsis numarası sonu 8 olanlar her ayın 22’sinde,
 • Tahsis numarası sonu 6 olanlar her ayın 23’ünde,
 • Tahsis numarası sonu 4 olanlar her ayın 24’ünde,
 • Tahsis numarası sonu 2 olanlar her ayın 25’inde,
 • Tahsis numarası sonu 0 ise her ayın 26’sında emekli maaşınızı alabilirsiniz.

4a emekli günlük ödeme nedir ?

Günlük ödeme tutarı aylığın bağlama tarihinden emekli maaşının ödeneceği tarihe kadar yapılan kısmı aylık ödemesi diğer adı ile birikmiş emekli maaşı ödemesidir. Yani yukarıdaki örnekte kişinin emekli maaşı 01 Nisan’da bağlanmıştı. Bu kişi aylığını tahsis numarasına göre ayın 20’sinde alacaksa 01-20 Nisan arası için birikmiş ödeme yapılır. Buna günlük ödeme denir. Nasıl hesaplandığı ve ne kadar alabileceğiniz hakkında bilgi için birikmiş emekli maaşı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur emekli maaş e devlete ne zaman düşer ?

4b yani bağkur ilk emekli maaşı e devlette ne zaman görülür sorusunun cevabı da yine emekli tahsis numarasına göre aylık bağlanacak tarihtedir. Aşağıda belirtilen tarihler ve sonrasında emekli maaşı, net ve ek ödeme tutarlarını E-devlette görüntüleyebilirsiniz. Tahsis numarası sonuna göre bağkur emekli maaşı ödeme günleri şu şekildedir;

 • 9,7 ve ya 5 olanlar ayın 25’inde,
 • 3 ve ya 1 olanlar 26’sında,
 • 8,6 ve ya 4 olanlar 27’sinde,
 • 2 ve ya 0 ise olanlar ayın 28’inde aylığını bankadan alabilmekte.

E devlette emekli maaşımı göremiyorum ne yapmam gerekiyor ?

Maaşınız bağlandı ise emekli maaş ödemeleri maaş ödeme tarihi ve sonrasında e-devlette görüntülenebilir. Ancak emekli maaşı e devlette görünmüyorsa ve hiçbir bilgi yoksa çok büyük bir ihtimalle henüz emekli maaşınız bağlanmamış anlamına gelecektir. Alt başlıklarda E-devletten tc ile emekli maaşı sorgulama menüleri sigorta kolları esasında ayrı ayrı verilmiştir. Doğru menüden sorgulama yaptığınıza da emin olun. Eğer aylık bilgisi yoksa Alo-170 hattını arayarak ya da bağlı olduğunuz SGK emeklilik servisine uğrayarak konu hakkında bilgi talep edebilirsiniz.

Emekli sandığı maaş sorgulaması nasıl yapılır ?

4c yani emekli sandığı ödemeleri her ayın 1’inde yapılmaktadır. Burada farklı tarih uygulamaları yoktur. tc emekli sandığı maaş sorgulamasını e-devletten T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle yapabilirsiniz. Sorgulama yapmak için lütfen buradan T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle ilgili menüye giriş yapın ⇒ emekli sandığı e-devlet emekli maaşı sorgulama.

Ssk emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır ?

4a ssk emekli aylıkları sorgulamasını E-devletten T.C. numaranız ve e-devlet şifreniz ile e-devletten gerçekleştirebilirsiniz. SSK emekli maaş öğrenmek için buradan T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz ⇒ SSK 4a emekli aylık bilgisi sorgulama.

4b bağkur emekli aylığı bilgisi sorgulama

4b bağkur emeklilik maaş sorgulama işlemleri de e-devletten yapılabilmekte. Emekli maaşı ödemeleri ve aylık bilgisi sorgulaması yapabilmek için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-devletten tc ile maaş sorgulaması yapmak için lütfen buradan giriş yapınız ⇒ 4b bağkur aylık sorgulama.

Oylama

mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın