Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Şartları ve Oranları 2022

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar emekliler tarafından sıklıkla araştırılan konuların başında gelmektedir. Emekli maaşlarının giderek düşmesi, gıda fiyatları ile diğer ürünlerin fiyatlarındaki yükseliş emeklileri arayış içerisine sokmakta. Çare ise faizsiz kredide aranmakta.

Belli şartları sağlayan bankalara bazı koşullar altında dönem dönem faizsiz kredi imkanı sağlanabilmekte. Bu yazımızda emeklilere faizsiz kredi ödenme şartları, hangi bankaların faizsiz kredi verdiği gibi konu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Emekliye kredi veren bankalar 2022 ?

Emekliler mevcut bankalarından uygun faiz oranları ile kredi çekebilmektedir. Ayrıca maaşlarını taşımadan diğer bankaların da kredi imkanlarından yararlanma hakları bulunmakta. En düşük faiz oranı veren ve hatta faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalar sürekli güncellenmekte. Bu yüzden kredi çekecekseniz iyice araştırma yapmanızı ve bankalardan teklif almanızı öneriyoruz. Yazımızın devamında faizsiz kredi alma şartları ve faizsiz kredi veren bankaları bulabilirsiniz.

Faizsiz emekli kredisi veren bankalar 2022

En düşük faiz oranlı krediyi mevcut emekli maaşınızı aldığınız bankadan alabilirsiniz. Bunun haricinde aşağıda belirtilen ve faizsiz kredi imkanı sağlayan bankalara da başvuru yapabilirsiniz. Emeklilere faizsiz kredi veren başlıca bankalar aşağıdaki gibidir;

  • Albaraka Türk,
  • Türkiye Finans Katılım Bankası,
  • Vakıf Katılım Bankası,
  • Ziraat Katılım Bankası.

Faizsiz kredi veren bankalar ve şartları güncel olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden kredi araştırması yaparken öncelikle şartları ve güncel faiz oranlarını, her ne kadar faizsiz dense de kredi masraf tutarlarını öğrenmenizde fayda olacaktır.

Emeklilere faizsiz kredi şartları 2022

Faizsiz kredi alabilmek için tabi ki bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartları kısaca şöyle sıralayabiliriz;

  • Krediye başvuracak kişinin kredi sicilinin temiz olması ve kara listeye alınmamış olması.
  • Belli bir yaşın üzerinde olmaması ve kronik bir hastalıktan dolayı ölüm tehlikesi gibi bir riskin ya da şüphenin olmaması,
  • Çekmek istediği krediye ilişkin taksit ödemelerinin aylık gelirinin yarısından az olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları sağlayan emeklilere anlaşmalı bankalar genel olarak maaşlarının 5 katına kadar faizsiz kredi tahsis edebilmekte. Tabi emekli kişi aynı zamanda sigortalı bir işte de çalışıyorsa verilecek kredi miktarında bu göz önünde bulundurulmakta.

Kredi karşılığında taşınır ya da taşınmaz mallarını ipotek ettireceklerin eşinden yazılı izin almaları gerekmektedir. Faizsiz ya da düşük faiz oranlı kredilerde ihtiyaç için emeklilere maksimum 36 aylığına kredi imkanı verilmekte. Taşıtta ise taşıta ipotek konulması şartıyla 48 aya kadar kredi imkanı sağlanmakta.

Emekli kredi hesaplama 2022

Emeklilere verilecek maksimum kredi tutarı genelde emekli aylıklarının 5 katı tutarında olmakta. Yani 2000 TL maaş alan bir emekliye 10.000 TL ye kadar kefilsiz kredi verilebilmekte. Üzerindeki tutarlar için kefil ya da ipotek istenebilmekte. Emekli maaşından başka geliriniz varsa ya da bankadaki varlıklarınız yeterli ise bankalar daha yüksek tutarlarda ve kefilsiz olarak da kredi imkanı sağlayabilmekte.

Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi 2022

Ziraat Bankası tarafından emekli maaşınız bankasından alan müşterilerine zaman zaman faizsiz kredi ya da faizsiz nakit avans hakkı verilebilmekte. Ayrıca yine emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emeklilere diğer müşterilere göre daha düşük faiz oranları ile kredi sağlanabilmekte. Ziraat Bankası emekliye kredi limiti, emeklilik kredisi hesaplama, ayrıntılı şartlara göz atma ve kredi başvuru yapmak için Ziraat Bankası emeklilik kredisi hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Denizbank emekliye faizsiz kredi 2022

Emeklilere sağladığı uygun faiz oranları ile öne çıkan bankalardan birisi de Deniz Bank. Deniz Bank tarafından emeklilere 60 aya kadar ve uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlanmakta. Emekli maaşınızı Deniz Banka taşıyarak bu imkandan yararlanabilir ya da başka bankadan alıyor olsanız bile düşük faizli kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Detaylar için Deniz Bank emekli kredileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

PTT emekliye faizsiz kredi veriyor mu ?

PTT Aktif Bank aracılığı ile hem zaman zaman faizsiz kredi kampanyası düzenlemekte hem de düşük faiz oranları ile kredi sağlayabilmekte. Maaşını PTT’den alanlara sağlanan bu özel ihtiyaç kredisi için başvuruyu  şubeye gitmeye gerek kalmadan  alabilmek için PTT boşluk TC Kimlik numarası 3050‘ye mesaj gönderebilirsiniz.  Başvuru ardından eğer şartları sağlıyorsanız krediniz emeklilik hesabınıza aktarılmış olacaktır. .  PTT kredi başvurusu nasıl yapılır sayfamızdan da kredi başvurusunu nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Oylama

mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın

2