İşkur Üniversite Öğrencilerine İş Başvuru 2022

İşkur üniversite öğrencilerine iş başvuru ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İlk defa 2019 yılında uygulaması yapılan Sosyal Çalışma Programında binlerce üniversite öğrencisine 3 ay süre ile iş imkanı sağlanmıştır. Bu yazımızda sosyal çalışma programı başvuru şartları, İşkur sçp başvuru hakkına kimlerin sahip olduğu, işkur öğrenci desteği başvurusunda izlenecek yol ve tüm detayları bulabilirsiniz.

Sosyal çalışma programı 2022

Yukarıda yazımızın giriş kısmında da belirttiğimiz üzere bu programlar üniversite öğrencileri için düzenlenen ve yaz tatili süresi boyunca iş imkanı sağlanan programlardır. Aşağıda alt başlıklarda program hakkında merak edilen tüm soruların cevabı verilmiştir.

İşkur sçp nedir ?

Sosyal Çalışma Programları, üniversitede öğrenim görenlerin Kamuda toplumsal yarar teşkil eden işlerde çalışabilecekleri, diğer taraftan mesleki özelliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Program kapsamında;

  • Doğanın korunmasına ilişkin faaliyetler,
  • Kültürel değerlerin korunması, restore edilmesi, tanıtımının yapılmasına ilişkin faaliyetler,
  • Kütüphane bakımları, düzenlenmesi,
  • Devlet dairelerinin kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi gibi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır.

İşkur sosyal çalışma programından kimler yararlanabilir ?

Bu programa üniversitede aktif öğrenci olan herkes katılabilmektedir. YÖK’e bağlı üniversitelerde ön lisans, lisans ve ya son sınıf tüm öğrenciler üniversite öğrencilerine iş imkanı işkur başvuru hakkına sahiptir. Ancak;

  • Açıköğretim fakültelerinde okuyanlar,
  • Yüksek lisans yapanlar,
  • Doktora yapanlar,
  • Üniversite öğrencileri için iş başvuru hakkına sahip değillerdir.

İşkur öğrenci başvurusu nasıl, nereye yapılır ?

Başvurular elektronik ortamda www.iskur.gov.tr adresi üzerinden online olarak alınmaktadır. Üniversiteli öğrencilere iş program başvuruları açıldığında İşkur sayfasında resmi duyurusu yapılacaktır.  Programa başvuru yapabilmek için İşkur iş arayan sayfasında profil oluşturmanız zorunludur.  Profili oluşturduktan sonra ise aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Aksi halde İşkur tarafından düzenlenen işkur üni öğrencilerine iş imkanı programlarına ya da diğer programlara başvuru yapamazsınız. Profil sayfası oluşturmak, adım adım nasıl oluşturulur öğrenmek için hemen İşkur profil sayfası oluşturma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru duyurusu açıldıktan ve aktif edildikten sonra 4 gün içerisinde başvuruyu tamamlamanız gerekmektedir. Bu yüzden İşkur sayfasında günlük duyuruları takip etmenizi öneririz. Bu arada tekrar belirtmek isterim ki profil sayfanızı oluşturun ve hazır olsun. Son güne bırakırsanız yoğunluktan yapamayabilirsiniz.

İşkur üniversite öğrencilerine is başvuru ne zaman 2022

Peki sçp başvuru ne zaman ?  Henüz 2022yılı için İşkur tarafından konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi.  İşkur sayfasını takip ederek program açıldığında üniversite öğrencilerine iş imkanı işkur başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca program açıldığında ve yazın öğrenciler için iş başvuru ekranı aktif hale geldiğinde sayfamızda da duyurusu yapılacaktır.

Oylama

mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın

2