Malulen Emekli Maaşı Hesaplama 2021

208

Malulen emekli maaşı hesaplama konusunda tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz. Malulen emeklilik işgücü kaybını en az kanunda belirtilen oranın üzerinde kaybedenlerin yaş beklemeden sadece prim gün sayısı ve sigortalılık süresi ile emekli olmasını sağlayan emeklilik türlerinden birisidir. Engelli emeklilik diğer adı ile vergi indiriminden emeklilikten farklıdır.

Malulen emekli olma şartları ve maaş tutarları sürekli güncellenmektedir. Güncel emeklilik şartları, 4a malulen emekli maaşı ne kadar, malulen emeklilik maaşı nasıl hesaplanır, emekli sandığı malulen emeklilik maaşı ne kadar gibi malulen emeklilik hesaplama konusunda yazımızda tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

Malulen emeklilik şartları 2021

Malulen emekli olma hakkından yararlanabilmek için;

 • Aranan temel ve olmazsa olmaz koşul rahatsızlığınızın ilk defa sigorta, bağkur ve ya başka bir çalışma kolundaki ilk prim ödenen tarihten sonra meydana gelmiş olması.
 • Bu şartın haricinde prim gün sayısı ve sigortalılık süresi şartlarına da haiz olmanız gerekmekte.
 • En az 1800 gün prim ve en az 10 yıllık sigortalılık süresi şartı aranıyor.
 • Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık kurulu tarafından işgücü kaybınızın en az %60 ve üzerinde kaybolduğunun tespiti gerekiyor.

Çiftçi bağkuru malulen emeklilik şartları

Çiftçi bağkuru ile diğer tüm bağkurlularda da aranan şartlar malulen emeklilikte yukarıdaki gibidir.Ancak rahatsızlığı ilk defa bağkurdan önce ya da doğuştan olanlar için durum farklıdır. Bu kişiler de yaşa takılmadan aşağıdaki şartlarda emekli olabilmektedir. Bu durumda olanlardan;

 • %60 ve üzeri raporu olanlar 15 yıllık sigorta süresi ve 3960 günü tamamladıklarında,
 • %50-59 arasında raporu olanlar 16 yıllık sigorta süresi ve 4680 günü tamamladıklarında,
 • %40-49 arasında raporu olanlar ise 18 yıl ve 4320 günü tamamladıklarında emekli olabilmekteler.

Malulen emekli maaşı nasıl hesaplanır ?

Halk arasında yanlış bir algı vardır. Malulen emekli olma normal emekli ol maaşın düşük olur derler. Bu kesinlikle yanlıştır. Çünkü prim gün sayısı normal emeklilik için gerekli gün sayısına tamamlanarak malulen emeklilik maaşı hesaplaması yapılır. Bu yüzden normal emekli olacağınızda alacağınız emekli maaşına yakın maaş alırsınız.

Örneğin bağkurda normal emeklilikte gerekli prim gün sayısı 9000 gündür. 3000 günü olan birisine aylık bağlanacağında prim gün sayısı 9000 olarak değerlendirilir ve buna göre hesap yapılır. Zaten aylık hesabında dikkate alınan diğer parametreler kafa karıştırıcıdır. Bu yüzden onlara değinmeyeceğim. Temel mantığını yani malulen emekli maaşının düşük olmayacağını söylemek isterim.

Malulen emekli maaşı hesaplama programı

Maalesef sağlıklı malul emekli maaş hesaplaması yapabileceğiniz malulen emekli maaşı hesaplama robotu şu an için bulunmamaktadır. Ancak biz ne kadar maaş alabileceğinizi ortalama olarak hesaplayabiliriz. Malülen maaş hesaplaması için bize yorum kısmından işe başlama ya da prim ödeme ilk tarihinizi ve ayrıntılı hizmet bilgilerinizi yazarsanız ne kadar maaş alabileceğinizi hesaplayabiliriz.

Malulen emekli maaşı ne kadar oldu 2021

Alınabilecek malulen emeklilik maaşı çalışma gücündeki kayıp oranına, prim ödenen senelere, prim ödemesinin yapıldığı sigorta koluna, prim ödeme gün sayısına ve en önemlisi de ortalama prime esas kazanca göre değişkenlik gösterebilmekte. Dolayısıyla malülen emekli olursam ne kadar maaş alırım sorusunun cevabında herkes için eşit ya da aynı bir maaştan bahsetmek yanlış olmakta. Yine de primleri asgariden ödenenler açısından ortalama emekli maaşları ve malülen emekli maaş hesaplaması sigorta kolu bazında aşağıdaki gibi olacaktır.

SSK malulen emekli maaşı ne kadar 2021

4a eski adı ile ssk emekli aylıkları bağkura göre daha yüksek olmakta. Eğer Ek 5 ssk kapsamında prim ödemeniz yoksa ve prim ödemelerinizin tamamı ssk kapsamında asgariden ödendiyse 2021’de malulen emekli olmanız durumunda alabileceğiniz en düşük emekli maaşı 1500 lira olacaktır.

Bağkur malulen emeklilik maaşı 2021

Esnaf bağkuru ile tarım/çiftçi bağkuru arasında prime esas kazanç farkından kaynaklı olarak emekli aylıkları da farklılık gösterebilmektedir. Son yapılan düzenlemelerin ardından bağkurdan malulen emekli olanlara ödenecek en düşük emekli maaşı 1500 lira altında olamayacaktır.

Tarım bağkur malulen emekli maaşı ne kadar ?

Bildiğiniz gibi tarım bağkur emekli maaşı normal bağkura göre düşük olmaktadır. Ancak son düzenleme ile maaşlar az da olsa iyileştirilmiştir. Son düzenleme ile beraber tarım bağkuru emekli maaşı 1500 lira altında olmayacaktır. Çiftçi bağkuru kapsamında iseniz alabileceğiniz ortalama emekli maaşını öğrenmek için çiftçi bağkur emekli maaşı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Devlet memuru malulen emeklilik maaşı

Devlet memurları için alınacak emekli aylık tutarı ve ikramiye hesabında ek gösterge, taban aylık ve emekliliğe esas kademe ve derece etki göstermektedir. Ortalama malulen emekli memur maaşı emekli sandığı kapsamındaki devlet memurları için 2021’de 2400-2600 lira aralığındadır.

En düşük malulen emekli maaşı 2021

En düşük emekli maaşı tutarı son düzenleme ile 1500 liranın altında olmamakta. En düşük maaşı alabileceğiniz sigorta kolları ek 5 tarım ssk ile tarım/çiftçi bağkurudur. Tüm sigorta kollarında alabileceğiniz ortalama emekli maaşı hesaplaması için hemen emekli olunca ne kadar maaş alırım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3600 gün malulen emeklilik maaşı 2021

3600 günden emekli olacaklar için malulen emekli aylığı hesaplama ve alınacak ortalama emekli maaşı tutarları güncel olarak yukarıdaki gibidir. Yani SSK kapsamında prim ödemeleri asgariden ödendi ise 3600 günden bağlanacak emekli maaşı tutarı 2021 yılı için en düşük 1500 TL olacaktır.

Engelli malulen emekli maaşı ne kadar ?

Engelli indiriminden emeklilik ile malulen emeklilik birbirinden farklı şeylerdir. Bu yazımızda malulen emekli olma şartları ve ortalama emekli maaşları verilmiştir. Eğer ilk prim ödenen tarihten önce bu rahatsızlık mevcutsa ya da doğuştan gelen bir engel varsa bu durumda malulen emeklilik kolunda emeklilik hakkınız olmaz. Vergi indirimi kapsamında en az %40 ve üzeri raporla emekli olursunuz.Eğer sizde bu durum mevcutsa yazımızın devamını okumadan engelli emeklilik hesaplama tablosu sayfamıza geçebilirsiniz.

40 malulen emekli maaşı ne kadar ?

%40 ve ya üzeri raporla emeklilik engelli emekliliktir. Yukarıda bağlantısı verilen engellilik indirimi yazımızı ziyaret ederek hem emekli olma şartlarını öğrenebilir hem de maaş hesaplaması yapabilirsiniz.

Vergi indiriminden emeklilik maaşı hesaplama

Emekli maaş hesaplamasında ortalama brüt kazanç yani emekliliğe esas kazanç dikkate alınır. Prim ödenen dönemler ile prim ödenen sigorta kolları da tabi ki alınacak maaş üzerinde etki sahibidir. Ne kadar emekli maaşı alabileceğiniz hakkında bir hesaplama yapabiliriz. Yazı altındaki yorum kısmından engel oranınızı ve hizmet bilgilerinizi ayrıntılı yazarsanız emekli maaş hesabı yapabiliriz.

Malülen emeklilik sorgulama 2021

Başvurunuzun ne durumda olduğunu, maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını E devlet sistemi üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. E devlette her bir sigorta türü için sorgulama işlemi farklı menülerden yapılmakta. sorgulamayı T.C. numaranız ve e devlet şifreniz ile aşağıda verilen sayfalardan yapabilirsiniz.

Tsk malulen emeklilik maaşı 2021

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde ilk defa 01 Mayıs 2008 tarihi sonrasında göreve başlayanlar için malulen emekli olma şartları da yukarıda belirtilen şartlar gibidir. Ödenecek tsk adi malul maaşı 2021 tutarları ise kadro, unvan, kademe ve derece ile emekliliğe esas kademe ve dereceye göre farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden burada malulen emeklilik maaş hesaplaması yapmak ya da şu kadar adi malül maaşı bağlanır demek yanlış olacaktır. Bize kademe ve derecenizi, kadronuzu, toplam çalışma sürenizi yorum kısmından yazmanız halinde sizin için malülen emeklilik hesaplaması yapabiliriz.

Malulen emekli tazminatı hesaplama 2021

Kıdem tazminatı alabilmenin yollarından birisi de malumunuz üzere emeklilik gerekçesi ile işten ayrılmaktır. Malulen emekli olarak işten çıkanlara işveren tarafından kıdem tazminatlarının ödenmesi zorunludur. Tazminat hesabının son brüt kazancı ve toplam çalışma süreleri esas alınarak yapılması gerekmektedir. Bize son brüt kazancınızı ve toplam hizmet sürenizi yorum kısmından yazarsanız ne kadar tazminat alacağınızı ve ödenmesi gerektiğini hesaplayabiliriz.


208 Yorum
 1. Senol

  1975 doğumluyum. 28 temmuz 2008 de devlet memuru olarak işe başladım.Emekli sandığına bağlıyım. Prim 4700 gün. Eylül 2021 de malulen emekli olursam emekli maaşım kaç lira olur

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Emekliliğe esas kademe ve dereceniz ile mezuniyet bilgisi yazar mısınız ? Bir de hangi unvanda memursunuz ?

 2. bekir helimergün

  Merhaba
  10.03.1980 doğumluyum
  01.03.1998 tarihinde prim ödenmeye başladı.
  Toplam 7500 günüm var
  2000 Öncesi660
  2000-2008/10 Arası2597
  2008/10 Sonrası4173

  %45 rapor ile emekli olabilirmiyim ve ne kadar maaş alabilirim?
  Özel sektörde çalışıyorum, maaşım asgari ücretten fazla yatıyor ve tam sigorta ödeniyor

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Maaş asgari ücretten fazla ise hesaplama yapamam maalesef.

 3. serdar dönertaş

  merhaba 21/05/1992 yılında kamu kurumunda göreve başladım teknikerim 2012 yılında parkinson tanısı konuldu %70 raporluyum d: 1 K.4 gösterge :2200 toplam .10586 pirım günüm var aab malülen emakli olursam maaşım ne olur

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Son zamlarla birlikte hesabıma göre ortalama 3200 TL civarı malulen emekli maaşı alırsınız.

   1. Emine

    Merhaba ben 1994 eylül 11 de işe giriş tarihi 1978 06 06 doğum tarihim toplam 1512 gün pirim var malul emekli olursam Ne kadar maaş alırım rapor yüzde 70 1800 gune tamamlamam için 300 gün dogum borclanmasi ne kadar odemem gerekir lütfen yazarsaniz çok memnun olurum emine

    1. Mehmet BAŞARAN

     Merhaba. Doğum borçlanması yaklaşık 9000 TL tutuyor. Maaşınız da ortalama 1500 TL civarında olur.

 4. serdar güzel

  merhaba
  işe ilk başlangıç 01.04.1994 sigortalı
  1885 gün sigortalı
  1974 doğumlu
  yüzde %60 üzerinde iş gücü kaybı raporlu
  ne kadar emakli maaşı alır…saygılarımla

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Prim ödemeleri tabana yakınsa 1500 TL olan en düşük emekli maaşını alır.

 5. Ersoy

  Merhaba. Ben 2010 yilinnin ekim ayında ise başladım. 59 yaşındayım.6400 ek gösterge ve 1.kademe ve 1. Derece 5 yıllık profesörüm. Malulen emekli olmak istiyorum. Acaba malulen emekli olursam normal emeklilere göre maaşım ne kadar düşük olur? Teşekkürler ederim.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba Ersoy Bey. Kısmen de olsa alacağınız emekli maaşı yaşlılık maaşına göre daha düşük olmakta. Ama çok fazla bir fark olmamakta. Yani tam olarak şu kadar az olur diyemiyorum açıkçası. SGK resmi web sayfası ya da diğer güvenilir sitelerden hesaplama yapabilirsiniz. Oralar da yaklaşık maaş verir

 6. Sibel Rençber

  İyi günler, 23.03.1998 tarihinde öğretmen olarak başladım, %56 oranında sürekli engellilik raporum mevcut. Engellilik kapsamında emekli olmak için dilekçe vermiştim ancak malulen olarak emekliliğim onaylanmış benden evraklarımı tamamlamam istenmekte. Malulen emekli maaşım ne kadar olur, yaşlılık emeklilik maaşı ile kıyaslanırsa kaybım söz konusu olur mu? Teşekkürler.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Yaklaşık olarak yaşlılık maaşına yakın olur. Ama ne kadar maaş alabileceğinizi tam olarak hesaplayamam maalesef.

 7. Muss erçınar

  Merhaba ben 26 yıllık öğretmenim normal öğretmen olarak 1995 yılında goreve başladım 2007 yılında%40 engelliraporu aldım şu anda emekli olmak istersem malulenmi emekli olacam ne kadar tazminat aylık alırım kaybım ne olur teşekkürler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. %40 rapor ile eğer onaylanırsa engelli emekli olursunuz. Güncel maaş ve ikramiye verileri yok elimde maalesef.

  2. esra sakar

   09.10.2010 iş girişim var.calistigim dönem yuzde76 oranında engelim vardı.daha sonra iş yükü çok geldi ve özür oranım yüzde 90 oldu.malulen emekliliğe başvuru yapacağım söylendi toplamda prim 1800 günüm var.ne kadar maaş alırım

   1. Mehmet BAŞARAN

    Merhaba. Primleriniz asgariden ödendi ise 1500 TL alırsınız.

 8. bülent

  Merhaba, 45 yaşındayım. %90 oranında heyet raprum var. 22.6.2000 de sgk girişim başladı. Toplam 5798 gün ödemem var. Yaklaşık malülen emekli aylığım ne olur?

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Primler düşükten yattıysa 1500 TL en düşük maaş alırsınız.

 9. Serap ön

  Merhaba. 1967 doğumlu bayanın. 15 yıl 5400 gün isteğe bağlı Bağ-Kur prim ödedim. Yüzde 74 engel oranım var. Malulen emeklilik onaylandı. Ne kadar maaş alırım belirtirseniz minnettar olurum

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Hep asgariden ödendi ise 1500 TL maaş alırsınız.

 10. Osman yücel

  2000 temmuz girişli ve polisim ayrıca 18 ay askerlik borçlanması yapıldı. Malulen emekli olsan ne kadar maaş bağlanor

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba Osman bey. Güncel polis malulen emekli maaş verileri elimde yok maalesef. Kusura bakmayın.

 11. Mstf Oky

  Merhaba hocam 1995 sigorta başlangıç tarihim 8050 prim günüm , yatırılan prim tavandan ve 1milyon 100 tl kazancım gözüküyor , yüzde 87 malüllük raporum onaylandı maaşım ne kadar olur acaba ? Teşekkür ederiim.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba . Her yılın kazancı o yıl için belirlenen güncelleme kat sayısı ile güncelleniyor. Hesaplama yapamayız ne yazık ki.

 12. erkan

  1997 sigorta girişi 5654 pirim gün sayısı %64 engel oranı pirimlerim en yüksekten yatmakta,malulen emekli olursam ortalama maaşım ne olur teşekkürler.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. yüksekten yattığı için ortalamaya göre ve güncelleme kat sayısına göre değişiklik gösterir maaş. Bir hesaplama yapabilmek imkansız ne yazıkki.

 13. Murat SALIHLI

  Merhaba,

  Bilgilerim aşağıdaki gibidir. Bildiğim kadarıyla 5434e tabiyim. Şu an sağlık sorunum nedeniyle malulen emekli olursam alacağım maaş ne olur? Teşekkürler

  15.09.2000 Üniversite Başlangıcı (borçlanma yapıldı)
  22.01.2001 Askeri Öğrencilik başlangıcı
  30.01.2007 Askeri Öğrencilik bitiş
  31.01.2007 TĞM. (8-1)
  30.08.2021 KD.YZB. (3-3) (Gösterge 2200)

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Güncel maaş verileriniz yok maalesef elimizde.

 14. ahmet

  merhaba,
  öncelikle hocam iyisiniz inşallah ben 2016 sonu testis kanseri oldum 4
  saat ve 10 saat olmak üzere 2 ameliyat oldum,aynı zaman da 4 kür BEP
  kemoterapi 5 ay boyunca,şu anda devam ediyor takip olarak
  tedavi,geçen hafta engelli raporu için heyete girdim %62 oran süresiz
  1.bağımsızlık olarak sonuç çıktı.

  01.10.2003 iş giriş tarihim
  1397 günüm var
  450 gün askerlik borçlanma yapsam 1800 gün ile emekli olma durumum
  nedir ,sgk tekrar beni heyete mi gönderecek öyle durumda?
  tşk ederim,işiniz rast gitsin

  Ayrıca emekli maaşı mı ideal,yoksa engelli haklarından faydalanmak mı

 15. ahmet

  merhaba,
  ben 2016 sonu testis kanseri oldum 4 saat ve 10 saat olmak üzere 2 ameliyat oldum,aynı zaman da 4 kür BEP
  kemoterapi 5 ay boyunca,şu anda devam ediyor takip olarak
  tedavi,geçen hafta engelli raporu için heyete girdim %62 oran süresiz
  1.bağımsızlık olarak sonuç çıktı.

  01.10.2003 iş giriş tarihim
  1397 günüm var
  450 gün askerlik borçlanma yapsam 1800 gün ile emekli olma durumum
  nedir ,sgk tekrar beni yeniden heyete mi gönderecek öyle durumda?
  tşk ederim,işiniz rast gitsin

  Ayrıca emekli maaşı mı ideal,yoksa engelli haklarından faydalanmak mı

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba Ahmet BEY. Geçmiş olsun öncelikle. Eğer aldığınız rapor son 6 ay içerisinde alınan bir heyet raporu ise SGK tekrar hastane sevki istemez. O raporla değerlendirme yapar. Prim gününü 1800 güne tamamlayacak şekilde borçlanma başvurusu yapın. Daha sonra malulen emeklilik talebinde bulunun. Eğer primleriniz düşükten ödendi ise 1500 TL civarı aylık bağlanır. Tabi emekli olup olamayacağınıza da sağlık kurulu karar verir.

   1. ahmet

    Merhaba
    teşekkürler raporumu 30.03.2021 de aldım yalnız sgk kabul etmiyor tekrar kendi belirlediği heyete sokmak istiyor

    1. Mehmet BAŞARAN

     Eğer son 6 ay içerisinde alınan bir raporsa SGK kabul etmeli. Yönetmelik öyle der. Siz memura o şekilde iletin.

     1. ahmet

      tamamdır,aile çalışma bakanlığıda sizin ilettiğiniz gibi söyledi güncel rapor geçerliymiş,yalnız benim 2018 iş çıkışlı olduğum için ,şu an rizede ikamet ediyorum dolayısıyla, istanbul esenyurt sgk müdürlüğüne dielkçe yazmam lazmmış,malulen emeklilik talep ediyorum diye çalışma bakanlığı böyle söyledi

     2. ahmet

      bu arada vergi indiriminden faydalanmam için vergi dairesi de tekrar beni heyetemi sokacak ?şu an çalışmıyorum ilk işe girip daha sonra mı başvuru yapıyorum.

     3. Mehmet BAŞARAN

      Hayır son 6 ay içerisinde almış oldığunuz rapor, askerlikle ilişiğinizin olmadığına dair belge ve malulen emeklilik talep formunu doldurun. İmzalayarak iadeli taahhütlü posta ile son çalışmanın olduğu sosyal güvenlik merkezine posta ile gönderin.

     4. ahmet

      teşekkürler değerli cevaplar için bu konu ile ilgilide bilgi verebilir misiniz
      Vergi indiriminden faydalanmam için vergi dairesi de tekrar beni heyete mi sokacak ?şu an çalışmıyorum ilk işe girip daha sonra mı başvuru yapıyorum.

      ayrıca engelli hakları seçneği seçersem , iş te çalışırsam engelli haklarım kaybolur mu tşk

   2. ahmet

    ayrıca süresiz yazıyor bu raporun iptal olmayacağı anlamına mı geliyor.

   3. ahmet

    malesef sgk tekrardan kendi belirlediği hastaneye sevk edeceğini belirtiyor

 16. Muhammed Türk

  Merhaba Bağkur Başlangıcım 28 Mart 2008 prim 5475 gün Ne Kadar Maaş Alırım

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Asgari’den ödendi ise 1500 TL maaş alırsınız.

 17. Ahmet

  Beyim %60 Engelliyim Bağkurluyum 5475 gün asgari ödenmiş prim ve 15 yıllık Sigortalılık Süresi ile Alabileceğim En Yüksek Malulen Emeklik Maaşı Kaç TL Olabilr ?

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Ortalama kazanca göre hesap edilir alacağınız emekli maaşı. Bir tutar belirtmek zor.

 18. Tuğba

  Merhaba,
  Annem akciğer kanseri sebebiyle ameliyat oldu. Malulen emeklilik ve farklı rahatsızlıklarından dolayı malulen emekliliğe başvurduk. %90 engelli raporu bulunuyor. Malulen emekliliğ kabul edildi. Toplamda 2345 günü bulunuyor. Fakt ne kadar maaş alacağnı bilmiyoruz. 2008 den önce 150 2008 den sonra 2130 gnü bulunuyor.
  Maaş hesabı yapabilir misniz?

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Prim ödemeleri hep asgari ücrete göre ödendi ise 1500 TL emekli maaşı bağlanır.

 19. Selma

  Merhaba benim 2011 de sigorta başlangıcım var 32 günlük bir sigortam yattı 2015 doğumlu kızım var 720 gün yıpranma payın var diyolar Lösemi hastasıyım nasıl emekli olabilirim 1983 doğumluyum

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Geçmiş olsun öncelikle. 1800 gün şartı var. Gün sayınız malulen emeklilik başvurusu için yetersiz ne yazık ki.

 20. OSMAN

  Merhaba,

  07.05.2003 yılında işe başlamış , toplam prim ödeme gün sayısı 5.919 (4a sigortalı) .
  Kişi geçirmiş olduğu beyin ameliyatının ardından doktoru, kişiyi malulen emekli edeceğini söylemiş.
  Bu kişi malulen emekli olsa alacağı maaş ne kadar olur ?

  Normal bir şekilde emekli olsa ne kadar maaş alırdı ? kişinin en son aldığı brüt maaş 3.931,74 TL.

  Kişinin doğum tarihi : 01.10.1978

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Ortalama kazanca göre emekli maaşı hesaplandığından son brüt kazanca göre hesaplamak ne yazık ki mümkün değil. Malulen maaşı da normal maaşa yakın olur ama şu kadar alır diyebilmek zor.

 21. Abdullah

  Emekli sandığından 5510 sgk kanununa göre ne kadar tazminat alırım emekli masim ne kadar ölü derce kademe 6/3 10 yıl altı ay görev sürem 4a dan 2 yıl 2 ay sigortam var ek ödeme 953.33

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba Abdullah BEY. SGK tescil ve Hizmet dökümünüzde yer alan PEK kısmında yazan son kazanç bilginizi yazabilir misiniz bize. Ona göre alabileceğiniz yaklaşık tazminatı hesaplayabilirim.

 22. Hamza

  5200 gün çifti bağkuru ne kadar maaş alır malulen emeklilikte

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba.1500 TL alır.

   1. Abdullah

    Emekli sandığından 5510 sgk kanununa göre ne kadar tazminat alırım emekli masim ne kadar ölü derce kademe 6/3 10 yıl altı ay görev sürem 4a dan 2 yıl 2 ay sigortam var ek ödeme 953.33 ayrca benden iş gucnden katı suretle mahrum kaldım

 23. Esat Baykal

  Merhabalar ben nörofibromatozis hastasıyım 1975 doğumluyum 3 büyük ve 1 küçük ameliyat oldum köprücük kemiklerim ve 4 kaburga alındı titanyum zincir ve vidalar takıldı kollarımda kuvvet ve eski gü. Üm yok çok fazla ağrı çekiyorum artık kloniklesti su anda 5098 pirim günüm var sigorta girişi 1995 malulen emekli olursam ortalama ne kadar maaş alırım

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Primleriniz asgari ücret ya da buna yakın tutarlardan ödendi ise ortalama 1500-1600 TL maaş alabilirsiniz. Eğer daha yüksekten ödendi ise maaşınız daha yüksek olacaktır.

 24. yakup kara

  merhabalar 19 yıl 8 ay bağkurluyum bende ankilozan spondilit +uyku apnesi+kalp ritim bozukluğu hiper tansiyon raporluyum malulen emekli olabilirmiuim

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Buna sağlık kurulu karar verir. Olursunuz ya da olmazsınız demek imkansız.

 25. Hakan YILDIZ

  Merhaba,

  Ben hakan böbrek nakli oldum.%70 Raporum var 2900 gün 11 yıl sigortam var.Pandemiden dolayı iş bulamıyorum ve sgk’ya gittim malulen emeklilik icin başvuru yapabilirsin fakat olup olamıyacağıma bişey demediler.Benım son 5 yıl sigorta pirimim asgeri ücretten 2 kat fazla yattı.Mesela 2020 yılında sigorta pirimi 3 bin tl yakınken benim pirimlerim 6 bin 7 bin yattı.Sizce ne kadar ücret alırım.Bir forumda asgeri ücretten 500 tl fazla alabilirsiniz dediler.Not son 3 ay bir şirkette calıştım orda pandemiden dolayı cıktım sigorta pirimim orda bile asgeri pirimden fazla yattı.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Bunun hesaplamasını kimse yapamaz. Forumda, sağda, solda denilenlere bakmayın. Ne kadar alacağınız konusunda bir hesaplama yapamam ne yazık ki.

 26. ozan

  üstad merhaba, benim kronik böbrek yetmezliği rahatsızlığımdan ötürü %90 oranında engelli raporum bulunmakta.
  -İlk işe girişim 01.02.2016
  -toplam gün sayım 4816
  -1984 doğumluyum
  -mali müşavirlik mesleği ile uğraşmaktayım şu an sgk’lı çalışan statüsündeyim.
  -Primlerim asgari ücret üzerinden yatıyor.

  Engelli emeklilik başvurduğumda primim düşükten yattığı için asgari olan 1500-TL ile emekli oluyorum sanırım, ama malulen emekli olmayı denediğimde maaş hesaplaması son 3 yılın ortalaması gibi bir hesaplama mı olur, yani bir başka deyişle 3 yıl yüksekten ödeyip malulen emekli olsam buna değecek bir malulen emeklilik maaşı mı bağlatırım. Son sorum ise malulen emekli olduktan sonra işveren olarak mali müşavirlik yapsam emekli maaşım kesintiye uğrar mı? Çok teşekkürler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Malulen emeklilik, engelli emeklilik ve ya normal emeklilik hesaplamasında kısacası tüm emekli maaş hesaplamalarında aynı mantık geçerlidir. Ortalama kazanç üzerinden hesaplama yapılır. Malulen emekli maaşı primi asgariden ödenen birisi için 2021 yılında 1500 TL’dir. Malulen emekli olursanız aktif vergi kaydınız olamaz, maaş kesilir.

 27. erdal

  mrhb .2010 mart ayın da mesleğe başladım. toplam 12 yıl hizmet surem olacak .yıpranma yapmış olduğum 15 ay askerlik hariç malülen emekli olma durumunda nekadar maaş bağlanır. derece kademe 5/2 si

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhabalar. Emekli sandığı maaş hesaplama sisteminden hesaplama yapabilirsiniz. Güncel veriler yok elimizde.

 28. Bilal

  Mrb benim ssk girişim 2010 143 gün ssk dan primim var 2014 yılında 45 raporla engelli memur oldum 2021 de işten atılma olasılığım var 2500 gün de 4c den primim olacak ben malulen emekli olabilir miyim işten atılırsam peki nasıl

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Malulen emeklilik için 1800 gün yeterli. Sgkya başvurarak malulen emeklilik talebinde bulunabilirsiniz. Eğer yüzde 60 üzeri iş gücü kaybı varsa emekli olma hakkınız olur.

 29. Zafer Aydın

  Selamlar. Erkek Kardesim 10.06.2005 ise girisli 4150 prim gün var ve % 50 (mental reterdasyon) engelli. Epilepsi ataklari basladi. Bu durumda calisasi cok zor . Epilepsiden malulen emekli olabilir mi. Normal emekli mi malul emeklilik mi bizim icin avantajlı. Maasi hangi durumda ne kadar olur bilgi verirseniz çok mutlu oluruz teşekkür ederiz..

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Emekli olup olamayacağına sgk sağlık kurulu karar verir. Maaşlar ortalama 1500 TL civarında.

 30. hasan tan

  merhabalar
  2001 yılı sigorta girişim
  2007 yılı 52 gün pirim 4a kapsamı
  2010 mart memuriyet başlangıcı 2021 ocak memuriyet sonu şu an ki derecem 5/1

  3900 gün memuriyet primi
  52 gün 4a primi
  14 yıl sigortalılık süresi

  uzman çavuş olarak görev yaptım tsk da görev yapamaz raporuna istinaden malulen emekli edileceğim
  emekli maaşım ne kadar olur emekli ikramiyesi ne kadar olur.
  teşekkürler.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Güncel veriler yok ne yazık ki elimde.

  2. erdal

   devrem hasan tan bende 2010 martta başladım. hangi branş malulen emekli maaşı nekadar öğrene bildin mi

 31. Mehmet

  Merhaba 2005 yılı girişliyim 15 yıllık çalışmışlığım var bu ay emekli olacağım malulen emekli olacağım kamu işçisiyim primi yüksekten yattı emekli maaşım yüksek mi olur az mı olur SGK sitesindeki maaş geçerli mi

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Ortalama olarak SGK sitesinde yazan maaşı alırsınız.

 32. Memmm

  deniz Assubayim derece kademem 5/3 askeri okul dahil görev sürem 11 yıl 4 ay an itibariyle ne alırım malul maaşı

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Maalesef sizin malul maaşları hakkında net olarak bilgi sahibi değilim.

  2. erdal

   ayrica 2006 dan 300 gün sigortam var

 33. Ramazan

  Beni prim 4370 ben mallünen emekli oldum primi 3750 yatıyordu ne kadar maaş alırım tşk

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Primler asgari ücretten fazla ise ne kadar maaş alabileceğiniz mevzusunda bir hesaplama yapamam.

 34. Huseyin Mert

  Merhaba aurt kalp kapağım değişti malulen olma imkanim var 01.01.2004 sigorta girişim var toplam sigorta gun sayim 5400 gun var son yatan primlerim 6000 tl yaş 36 malulen emekli olsam ne kadar maas alirim acaba

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Maalesef primi asgari üzerinde Ödenenler için aylık hesabı yapamıyoruz.

 35. Doan

  Sigorta baslangıcı 2001 %60 rapor cıkıyor
  2001 87 pırım 609
  2002 347 prım gunu 3342
  2003 355 prım gunu 4833
  2004 360 prım gunu 5962
  2005 334 prım gunu 5440
  2006 352 prım gunu 6230
  2007 351 prım gunu 6710
  2008 337 pırım gunu 7007
  2009 339 prım gunu 7680
  2010 306 prım gunu 7568
  2011 328 prım gunu 8939
  2012 238 prım gunu 7158
  2013 360 prım gunu 12705
  2014 225 prım gunu 10065
  2015 360 prım gunu 32745
  2016 288 prım gunu 30669
  2017 360 prım gunu 40915
  2018 360 prım gunu 49011
  2019 360 prım gunu 55741
  2020 78 prım gunu 9586
  Malülen emekli olsam ne mas alırım tsk

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Primler asgariden ise 1500 lira bağlanır. Asgari ücret üzerindeki sigorta primleri için maalesef maaş hesaplaması yapamıyoruz.

 36. Kadir

  Hocam 3817 gûnûm var yüzde 70 raporla ne maaş alırım son iki yıl pirimi yüksek yattı yüksek prim fart ediyormu maaşa

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Bu bilgiler ile maaş belirtmek zor ne yazık ki.

 37. Turgut

  İyi günler %75 bipolar bozukluk engelli raporum var 1800 gün pirimin var pirimlerim asgariden yaklaşık %30 fazla yattı ne kadar maaş alırım teşekkürler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Çalışma hayatı boyunca öyle ise ortalama 2000 TL civarı bağlanır tahminimce. Ama kesin tutar değil belirtmek isterim.

 38. Celal

  Selam. %80 raporum var 6 ay oldu malulen emeklilik için başvurum.ilk işlemde sgk önce beni herhangi bir hastaneden rapor almam gerekli dedi ve biz gittik rapor %80 üstünde verilmiş. Ve ben evrak takibi yaptığımda. Ara karara istinaden manisa ruh sağlığı hastanesine sevki yapılacak yazmışlar.oradan rapor istediler. Neden başka hastaneden tekrar rapor istediler. Yani ilk rapor geçersizmi sayılacak. Cevaplarsanız sevinirim.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Normalde SGK kendi imkanlarınız ile almış olduğunuz raporu kabul etmiyor. Geçerli olabilmesi için son 6 ay içerisinde tam teşekküllü devlet ya da üniversite hastanesinden alınmış olması gerekiyor.

 39. Doan

  Sigorta pirimim 6125 sigorta baslangıcı 2001 son bes yıl yuksek yattı %65 raporum var malulen emekli olsam ne mas alırım

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Sadece bu bilgiler ile şu kadar maaş alırsınız demek zor.

 40. mehmet

  merhaba kas erimesinden dolayı sgk yüzde 60 rapor istedi ve malülen emekli olabileceğimi belirtti prpim günüm 2874 gün ama 1800 gün yeterli dedi fakat maaşı çok düşük diyorlar ne kadar alırım acaba rica etsem öğrenebilirmiyim teşekkürler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Primler asgariden ödendi ise 1500 TL alırsınız. Yüksekten ödendi ise değişir.

 41. Simra

  Merhaba , geçen sene meme ca tanısı tarafıma konuldu tedavim sonrası bu hafta hastaneden %80 Engelli raporu verildi.13.09.2005 ilk işe giriş tarihim ve 4a 4720 gün sayım 15 yıllık aşağı yukarı sigortalılık sürem var. Normal emeklilik hesapladığımda 3.800 tl civarı aylık bağlanma çıkıyor, malulen emekli olma durumunda ne kadar alırım? 1800 gün hesaplanıyor diye okudum ama ? Yardımlarınızı rica ederim. // bu arada malulen olmasak engelli emeklilikten faydalanabiliyormuyum, şimdiden desteğiniz için teşekkürler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Engelli emekli olma hakkınız yok 20 yıllık sigorta süresi şartı var. Malulen emekli olmak için sigorta süresi ve prim gün sayısı şartını sağlıyorsunuz. Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurun malulen emekli olmak için. Aşağı yukarı aynı maaşı alırsınız.

 42. Seher

  Merhaba ben organ nakli oldum 2008 Nisan girişli yim 3818 prim günüm malulen emekli olduğum zaman ne kadar maaş alırım aylık pirimim 4000 TL yatıyordu çalıştığım iş yerinde ama rahatsızlığımdan dolayı bırakmak zorunda kaldım yardımcı olursanız sevinirim

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Primler asgari üzerinde olduğu için maalesef maaş hesaplaması yapamam.

 43. Vahit

  Merhaba malulen emekli olan birisinin normal emeklilik günü geldiğinde sgk ya başvurarak maaş hesaplaması yaotırarak hangisi yüjsek ise o maaşı aldığı doğrumudur

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Hesaplatma olmaz ama normal emekli zamanı geldiğinde maaşı kestirip normal aylığa döndürebilir.

 44. Vahit

  Merhaba benim primllerim yüksek ödendii sgk normal emekli maaşı soorguladığımda ek ödeme dahil 2600 tl çıkıyor bu durumda malulen emkli olursa
  m gene aynı maaşı mı alırım

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Evet aşağı yukarı yaklaşık maaş olur.

 45. Vahit

  Merhaba benim işe hiriş tarihim 22/03/1988hizmet günum ise 7914parkinson hastasıyim malulen emekli olursam ne kadar maaş alirim

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Primler asgariden ödendi ise 1500 TL alırsınız. Üzerinde ise daha fazla olabilir.

 46. Şevki

  Merhaba hocam
  %73 parapileji olarak engel raporum bulunmaktadır. 4a Ssk başlangıcım 11.03.2010
  Yıllara göre primlerim
  2010 prim günü 178 prim bedeli 4395
  2012 prim günü 61 prim bedeli 3149
  2013 prim günü 354 prim bedeli 19335
  2014 prim günü 359 prim bedeli 45288
  2015 prim günü 360 prim bedeli 60318
  2016 prim günü 331 prim bedeli 49581
  2017 prim günü 316 prim bedeli 87279
  2018 prim günü 300 prim bedeli 84014
  2019 prim günü 340 prim bedeli 120129
  2020 prim günü 104 prim bedeli 25367
  Toplam prim günü 2701 toplam prim bedeli 498855
  Bu bilgilere göre malulen emekli olursam tahmini ne kadar maaş alırım.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Çoğunlukla asgari ücretten ödendi ise en düşük 1500 TL maaş bağlanır.

 47. Remziye

  Merhaba,

  5510/28-5 ten emekli olmak ile 5510/25 ten emekli olmak arasında maaş ve doğacak hak farklılığı nedir? İkisinden de emekli olabiliyorum hangisi için dilekçe vermeliyim. Teşekkür ederim

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. İkisi için de maaş aynı aşağı yukarı. Ama 28-5 daha mantıklı. En azından yeniden çalışmanız gerekirse ya da ziraat odası ve ya vergi kaydı gerekirse emekli maaşınız kesilmez. Diğer kapsamda kesilir

 48. Celal

  Merhaba ben 12 yıldır şizofreni tedavisi görüyorum 1800 gun( 4a) prim ödemem var. Bunun 450 gunu( 4b)askerlik borçlanması ve 199 gunude(4b) isteğe bağlı sigortadan ödedim.asgari ücretten göründü sigortam. ben malulen emekli olursam nekadar maaş alırım ayrıca ben bagkurlumu yoksa ssk lımı olurum. Cevaplarsanız sevinirim. Çok teşekkür ederim

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Son sigorta kolu hangisi ise ondan maaş bağlanır. En düşük emekli maaşı 1500 TL olur.

 49. Eyyüp

  Hocam %73 engelli raporum var sigorta girişim 2005 pirim gün sayım 4770 var şuan emekli olabilir miyim olursam maaşım nekadar olur tesekkurler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. %73 rapor varsa evet engelli emeklilik kapsamında emekli olursunuz. En düşük emekli maaşı 1500 TL. Sizin primler asgariden fazla yattıysa bunun üzerinde aylık bağlanacaktır.

 50. Onur yıldırım

  Sgk giriş tarihim 06.06.2008 2900 gün primim var ve yüzde 84 raporum var beyin sapı tümörü hastasıyım en son 1.5 yıldır raporluyum işe gitmiyorum en son yatan prim 5 günlük 1450 TL yazıyor aylık ortalama 5500 ile 4700 civarı yatmış primler brütten ne kadar malülen maaşım olur

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhabalar. Maalesef bir hesaplama yapamam. Saygılar.

 51. Ayşe Yıldırım

  Hocam Merhabalar,
  İşe ilk giriş tarihim 01/10/1995 4716 gün sigorta primimim var malulen emekli olma durumunda ne kadar maaş alırım. Yaştan beklemem gerekiyor. Kalp ve şeker hastalığım var.Süre dolunca normal emeklilik başvurusu da yapabilir miyim.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhabalar. Eğer primler asgari ücret üzerinden ödendi ise en düşük 1500 lira olarak bağlanır. Yaştan emeklilik ile malulen emeklilik aşağı yukarı aynıdır zaten. Ama yine de normal emekliliğe dönmeniz için sigortalı çalışmaya başlamanız, maaşınız kesildikten sonra normal emeklilik için başvuru yapmanız gerekiyor.

 52. G Gencer

  Merhaba 01.01.1978 doğumluyum 25 Temmuz 1995 sigorta başlangıç tarihim 6983 günüm var. (Yaklaşık 10 ay kadar ücretsiz doğum izni boşluğum var) 2017 Nisan ayında işten ayrıldım. 2018 ekim ayında kanser tedavisi görmeye başladım (midemin tamamı rahim ve yumurtalıklar alındı) tedavim devam ediyor . Malulen emekli olmak için yaşı beklemem şart mı? malulen emekli olursam yaklaşık ne kadar maaş alabilirim? Sgk ödemelerim tavandan yapıldı. Teşekkürler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhabalar. Yaşı beklemenize gerek yok. Kanser teşhisi konulmuş olduğu için malulen emekli olursunuz. Aylık konusunda maalesef bir hesaplama yapamam.

 53. mehmet

  merhaba hocam emniyet mensubu olarak vazife malüllüğünden adi malüllüğe gectim.alacağım maaş nekadardır.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Maalesef güncel vazife malulluğu maaş tutarları konusunda bilgi sahibi değilim.

   1. mehmet

    Peki hocam şu şekilde sorayım.daha önce polis memuru idim görevde yaralandım akabinde psikolojik rahatsızlık ve ve verem oldum.d dilimi verdiler gih memuru yaptılar vazife malülü olarak 5 yıl aradan sonra yine gönderdiler doktor ilaç kulanımı kestiğim için b dilimi verdi.şimdi ne olur vazife malüllüğüm devam edermi yoksa adi malülmü olurum.bide vaçife mülülü olarak verilen maaşı tekrar alırlarmı?

    1. Mehmet BAŞARAN

     Mehmet BEY inanın konu hakkında bilgi sahibi değilim. Emekli sandığı konusunda açıkçası bilgim eksik. Yanlış cevap verip sizi de yanlış yönlendirmek istemem. Cimer üzerinden talep oluşturun size yazılı olarak cevap verilir.

 54. Sari

  Merhaba,
  01.10.2004 tarihinde ilk sigorta tarihim
  Şuan 2831 pirim günüm yatmis.
  İsyeri çalışma tehlikeli olarak geçiyor.

  Bobrek yetmezligi hastasiyim böbreklerim %15,%15 çalışıyor,

  Malullen emekli olabilirmiyim,olursam maaşım nekadar olur?

  İyi günler,

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Prim günü ve sigorta süresi başvuru için yeterli. Malulen emekli olup olamayacağınıza ise kurul karar verir. Maaş hakkında bir yorum yapamam.

 55. selim ak

  Sayın hocam 1500 tl olarak belirttiğiniz malullük aylığı, 1 aylık mı? yoksa 3 aylık mı? Teşekkürler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Aylık hocam. İyi bayramlar.

   1. selim ak

    Teşekkürler

 56. Hasan Hulusi Özdönmez

  Merhaba
  17.04.1987 tarihinde 4a sigorta başlangıcım var. Toplam gün sayım 3723 ayrıca 1145 gün 4b prim gün sayım var. %78 engel oranım mevcut. 20.06.2020 tarihinde müracaat ettim. Ortalama ne kadar maaş bağlanır.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Primleriniz tabandan ödendi ise 1500 TL alırsınız.

 57. Ayşen

  Merhaba
  01071999 sak girişli yim.
  Sistemde görünen aylık ortalama kazanç 5145.

  5051 günüm var.
  Yüzde 80 engelli raporu aldığımda emekli maaşım ortalama ne kadar olur acaba ..
  İyi çalışmalar

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Bu verilere göre emekli maaşı hesaplaması yapmam maalesef mümkün değil.

 58. mert

  merhaba hocam beyin tümör kanser hastasıyım 3300 prim günüm var 4000 tl net maaş ayrıca 16 maaş almaktayım.malul emekli maaşım ne kadar olur.teşekkür ederim.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Maalesef sizin için emeklilik hesaplaması yapamam.

 59. Yakup genç

  Merhaba %65 engellıyım 6150 gün primim var primlerin Asgari den yattı tahmini ne kadar maas alırım

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. 1500 lira civarı alırsınız.

 60. Ömer adıgüzel

  Merhaba 4a 582 günüm var . 4c emekli sandığı 860 günüm var ve en son 4b Bağkur 430 günüm var .ben malül emekli olsam ortalama ne kadar maaş alırım.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Ortalama 1500 TL maaş alırsınız.

 61. İsmail

  Malulen emeklilik için bana asgari ücretten yattiysa 1500 TL alırsınız demişsiniz bir şey daha sorcam ben part time çalışıyorum şuan 2 yıldır peki bu durumda maaş dusermi

  1. Mehmet BAŞARAN

   Yok düşmez. Part-time bile olsa asgari ücret üzerinden hesap edilir maaş.

 62. İsmail Sarı

  Prim gün sayım 6212
  İlk işe giriş tarihi 01.03.1998
  Hala çalışmaktayım
  %60 malul olsam
  4A hizmetli kamuda çalışıyorum primim yüksek malulen emekli olsam ne kadar maaş alabilirim.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Maalesef sizin için hesaplama yapamam. Emekli sandığı maaş hesaplama uygulamasından kendiniz hesaplayabilirsiniz.

 63. İsmail

  Merhaba ilk sigortalilik girişim 2008 toplam prim gunum2450 prim toplami 127.660.12 yüzde 65 engelli raporum var reziduel şizofreni diye f20.5 malulen emekli olsam ne kadar maaş alirim

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Asgari ücret üzerinden prim ödemesi olduysa 1500 TL aylık alırsınız.

 64. Naz

  01.09.1994 girişli ve prim günü 8819 olan babam malulen emekli olursa ne kadar alır .Bilgi verebilirsiniz çok memnun olurum.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Eğer çalışma hayatı Boyunca hep asgariden yattı ise 1500 TL gibi bir rakam alır.

   1. Naz

    Hep tavandan yattı normal emekli maaşını e devletten sorguladığımızda da 3200 3300 gibi bir rakam çıkıyor prim gün sayısı da çok fazla 8819 sadece yaşını bekliyordu 3,4 yılı vardı
    Bu yazdığım bilgilerden sonra tekrar bir hesaplama yapabilir misiniz

    1. Mehmet BAŞARAN

     Maalesef tavandan yattı ise hesaplama yapamam.

     1. Naz

      Peki SGK’ya eğer malulen emekli olursak ne kadar alırız diye sorarsak onlar da mı hesaplayamaz

     2. Mehmet BAŞARAN

      Hesaplama yapacaklarını sanmam. Sgk emeklilik hesaplama sistemi üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

     3. Naz

      Altta yorumda en son cevap olarak hesaplama yapacaklarını sanmam SGK emeklilik hesaplama sisteminden hesaplayabilirsiniz demişsiniz ama zaten normal emekli olursa alacağı emekli maaaşını evet görebiliyoruz sistemde yukardaki yorumumda bahsettiğim gibi fakat malulen olursa bunun hesabını yapan bir sistem var mı ki ben göremedim neyi kasttettiğinizi açıklarsanız sevinirim

     4. Mehmet BAŞARAN

      Malulen emekli maaşı normal emekli maaşına yaklaşık olmakta. Sadece malulen emekli maaşı hesaplaması yapabileceğiniz bir program yok maalesef.

 65. Aslı

  Merhaba 2004 girişli 5600 günüm var. Brüt maaşım 6700 tl. 2009 tarihinden beri bipolar bozukluk teşhisim var. Malulen emekli olabilir miyim? Ne kadar maaş alırım. Teşekkürler

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Ortalama prime esas kazanç önemli. Şu andaki brüt maaşa göre hesaplanmaz emekli maaşı. Hesaplama yapabilmem mümkün değil maalesef.

 66. Tcan

  Hocam merhaba,
  %60 oranıyla malulen emekli olmam durumunda aşağıdaki bilgilere göre yaklaşık ne kadar maaş alabilirim acaba. (Rahatsızlık: Ankilozan Spondilit). Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  Sigorta Başlangıç tarihim 10.06.1998 (4-a)
  SGK ‘nın sitesinde bugün itibariyle normal emeklilik için maaş hesaplattığımda aşağıdaki bilgileri veriyor;
  Toplam Prim Günüm: 7,327
  2000 öncesi: 299
  2000-2008/10 Arası: 3,147
  2008/10 Sonrası: 3,881

  Hesaplanan Ortalama Aylık: 6,681,48
  Gösterge:9475
  Ort.Yıllık Kazanç: 43,367.60
  Ort. Aylık Kazanç: 14,968.20
  Aylık Bağlama Oranı: 69.00
  Aylık Bağlama Oranı 2: 55.00
  Aylık Bağlama Oranı 3: 41.15

 67. Deryas

  Merhaba 25 yılllık öğretmenim. Gözlerimdeki üveit hastalığından dolayı oluşan görme kaybı nedeniyle rapor alıp emekli olmayı düşünüyorum. Maddi olarak çok kaybim olur mu? Ne kadar maaş alabilirim?

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Malulen emekli maaşınız hem şu anki mevcut maaşa hem de normal emekli olmanız durumunda alabileceğiniz emekli maaşına göre düşük olur. Malulen emekli olup olamayacağınıza ise sgk karar verir.

 68. Cüneyt

  Merhaba ben cüneyt yıldırım 01.06.1992 girişliyim malulen emekliye başvurdum 3267 günüm var 3700 den olabilirmişim askerlik ödemesini yaparsam oluyor toplamda 391.640 tl pirim ödenmiş kamuda işçi olarak çalışıyordum engelli maaşı ne kadar alabilirim saygılar

  1. Cüneyt

   tekrardân selam başvurumu yaptım bekliyorum

  2. Mehmet BAŞARAN

   Merhabalar Cüneyt BEY. Hayırlı olsun öncelikle. Ortalama kazanca göre emekli maaşı bağlanır. 2000 öncesi hizmet fazla ise yüksek bağlanır. Ortalama kazancınızı bilmeden bir yorum yapmak yanlış olacaktır. Öncesinde yazmış mıydınız siz bana ?

 69. Tuğrul

  Mrb.kalp damar rahatsizliğimdan dolayi yüzde 72 surekli engelli raporu aldim.malulen emeklilik için dilekce verdim.4 a ssk.girisim 23 mayis 2000.3980 prim günum asgari ödemen yatti.maaşim nr kadar olur.tsk.edr.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Şu an en düşük emekli maaşı 1500 lira. Bu tutardan az bağlanmaması lazım.

 70. Musa

  Merhaba 1995 sigorta girişim var.%90 rapor 9.000 günüm var.maaşım hep tavandan yattı.(güncel 7.770) bugün malulen emekli olsam ne kadar maaş bağlanır.teşekkürler saygılar.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhabalar. Tavandan yatanlar için aylık belirtemiyorum ne yazık ki. Kusura bakmayın lütfen. Ama 9000 günü doldurduysanız SGK sisteminden maaş hesaplaması yapabilirsiniz.

 71. Ahmet

  Hocam iyi gunler tsk da gorev yapan askeri personelin adi malul emekli olmasi durumunda tahmini maas hakkinda bilginiz varmi veya bunu nerden ogrenebilirim. 2012 yilinda askeri okula basladim sigorta baslangic tarihim 2009 ve 1800 gunu tamamladim. Simdiden tesekkur ederim

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Maalesef emekli maaşı kokusunda bilgi sahibi değilim.

 72. Serkan özcan

  Hocam saygılar.1973 dogumluyum.1991 ssk girişim ve 7050 günüm var.1 ay önce 4.evre akciger kanseri oldugumu ögrendim.dr. %80 oran dedi.hatta dalak alınabilir %1 de ordan olur dedi.seni malulen emekli ederiz dedi.antalya egitim araştrma hastanesi.malulen emekli olsam sizce maaşım ne kadar olur.normal emeklilik hesaplaması yaptıgımda 1700 civarı çıkıyor.şu an asgari ücretten yatıyor primler.2000 öncesi 1340..2000 2008 arası 2404..2008 sonrası 3306 gün şimdiden teşekkrler.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhabalar. Öncelikle bu zor süreçte Allah yardımcınız olsun inşallah. Sağlığınıza tekrar kavuşursunuz umarım. Malulen emekli olacağınızda alacağınız emekli maaşı da normal emekli olacağınızda alabileceğiniz emekli maaşına yakın olacaktır. Dualarım sizinle..

   1. Serkan özcan

    Hocam dualarınız ve cevabınız için. çok teşekkür ederm.ALLAH razı olsun kolay gelsin

 73. Seher

  Merhaba hocam ben diyaliz hastasıyım inşallah nakil olacam önümüzdeki ay 2008 Nisan girişli sgk var 3818 gün pirimim var ne kadar emekli maaşı alabilirim acaba yorumlarsanız çok mutlu olurum

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba. Prim ödemeleriniz asgari ücret Üzerinden yapıldı ise 1500 lira alırsınız ortalama.

 74. batuhan

  Ben 95 doğumlu % 82 sürekli bakıma muhtaç engelli 2şubat2016 tarihinde trafik kazası geçirdim batuhan arslan kaza yazınca çıkıyor istanbul Küçükçekmece’de 34tj093 plakalı beyaz pejo 206plus araçta yolcu konumunda sağ öndeydim şükürler olsun halime mâlulen emeklilik ve diğer faydalanabileceğim konularda yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Mehmet BAŞARAN

   Merhaba Batuhan Bey. Sigorta giriş tarihinizi ve hizmet bilginizi yazar mısınız

 75. Birsen

  11.09.2008 tarihinde 112 günlük bir staj yapmış birisinin 11.06.2010 tarihinde işe başladığı zaman staj günü prim gününe eklenir mi?

  1. SGKuzmani

   Merhaba. Hayır staj günleri prim gününe eklenmez ve Emeklilikte giriş ya da hizmet olarak sayılmaz.

 76. Ayşenur

  3600 gün ve 15 yıl sigortayla emekli olmak demek kısmi emekli aylığı almak demek midir?

  1. SGKuzmani

   Merhaba. SSK kapsamında yaştan emeklilikten bahsediyorsanız evet kısmi emeklilik. Ama engelli emeklilik kapsamındaki emeklilikten bahsediyorsanız o ayrı. Kısmi olmaz.

 77. Andd

  Merhabalar;

  Öncelikle böyle bir hizmeti verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Benim %65 maluliyetim söz konusu ama halla aktif olarak çalışıyorum. SGK çalışanıyım(4A). ilk işe başlangıç tarihim 23.02.2006 dir. Toplam pirim gün sayım:4616 gün primlerim hep tavadan yatırılıyor(Bu gün için 10000 TL üzerinde) . %60 maluliyetle bu gün emekli olsam ne kadar maaş alırım acaba. Şimdiden teşekkürler.

  1. SGKuzmani

   Merhaba. Birşey söylemek ve hesaplama yapmak zor maalesef. Ancak ortalama prime esas kazancın %40’ı olarak bağlanır maaş.

 78. ayşenur

  Merhaba;
  12 yıldır sigortalı olan ve toplamda 2200 gün uzun vadeli sigorta kolları primi olan m.4/I.c kapsamındaki bir sigortalının malullük aylığı ne kadar olur ve nasıl hesaplanır ? (Aylık ortalama kazanç: 3200 TL).
  m.4/I.b kapsamındaki sigortalıların malullük aylığı alabilmelerinin koşulları nelerdir?

  1. SGKuzmani

   Merhaba. 4/1-B yani bağkur kapsamındakiler için malulen emeklilik şartları yazımızda verilmiştir. Emekli sandığı kapsamında aylık hesaplaması biraz farklıdır. Ortalama kazançtan ziyade emekli sandığı kapsamındaki son kazançları önem arz etmekte. Eğer emekli sandığı kapsamında malulen emekli olacaksa ortalama 2500-2700 arası aylık alır.

 79. Nazif

  Merhaba hocam benim sigortaya giriş tarihim 1992 %43 engelli vergi indirimi raporum var 8500 günüm var ne kadar maaş alırım acaba

  1. SGKuzmani

   Merhaba. Eğer çalışma hayatınız boyunca primler hep asgariden ya da asgariye yakın ödendi ise 1500 lira alırsınız.

   1. Ersin

    Hocam benim yüzde 62 Vergi indirimden raporum var girişim 2008 Acaba ne kadar maaş alırım

    1. SGKuzmani

     Merhaba. Asgari ücret düzeyinde prim ödendi ise en az 1500 lira maaş bağlanır.

    2. Eser

     Hocam kolay gelsin hocam benim yüzde atmış engelli raporum var sosyal Güvenlik arabana başvurdum Normalde beni hastaneye Vergi Dairesi hastaneye sevk etmişti benim çalışma yılım 12 yıl olduğu için vergi indirimden faydalı almadım malın olmak istedim SSK beni hastaneye sevk etmesi normal mi teşekkür ederim

     1. SGKuzmani

      Merhaba. Evet malulen emeklilik talebinde bulunduysanız SGK mevcut raporu kabul etmez. Sizi tekrar hastaneye sevk eder. Normal yani anlayacağınız.

 80. Eser

  Hocam 971 lira diyorlar.

  1. SGKuzmani

   2020 Nisan ayı itibariyle en düşük emekli maaşı 1500 lira olacak. Kim 971 lira diyor?

   1. Eser

    Hocam kolay gelsın hocam benim sağlık raporum %60 ama engeli kartım %44 geldi normalmi sıkıntı olurmu

    1. SGKuzmani

     Merhaba. Neden öyle oldu ki anlamadım. Vergi dairesine bir sorun isterseniz.

    2. Ersan

     Hocam yağşamlar sgk girişim 11 ayın 2008 i bende %62 vergi indirimim var gün sayım 3669 buna goe kaç yılım. Ve günüm eksik emekli olmam için aydınlatırmısınız hocam sağolun.

     1. Mehmet BAŞARAN

      Merhaba. 15 yıl ve 3700 günü tamamlamanız halinde emekli olursunuz.

 81. Eser

  14 11 2008 ilk işe giriş tarihi günüm 3743 malülen emekli olacam ne kadar maaş alırım

  1. SGKuzmani

   Merhaba. Primler asgari üzerinden ödendi ise 1500 lira maaş alırsınız.

 82. Kemal şeremat

  S .a hocam nasılsın hayırlı cumalar aklıma takıldı bu malulen emeklilik SSK aldığım evrak şöyle yazıyor iç hastalıkları k.b y hemodiyaliz progamında işitme kaybı ama hastanede evrak dahiliye 90 yazdı. Sskda 90 yoktu gene emekli olabilir miyim sizce hocam şimdilikten teşekkürler

  1. SGKuzmani

   Kemal BEY bilemiyorum. Buna Sağlık Kurulu karar verecek. Olur ya da olmaz diyemem bu yüzden.

 83. Kemal şeremat

  S.a iyi akşamlar hocam nasılsın ben diyaliz hastasıyım ama sigortam bitti gelir tespitinde 582 TL borç var ödeme gücüm yok özelde diyaliz e giriyordum şimdi sigorta bittiğin için bir
  daha almayacaklarr diyalize hakları varmı acaba sizce ne yapabilirimm hocam

  1. SGKuzmani

   Merhaba. Teşekkür ederim siz nasılsınız? Özel olduğu için prim borcunu ödemekten başka çare yok maalesef. Geçmiş olsun.

   1. Satılmış KAHVECİ

    1996 SGK girişim. 5441 gün sigorta pirimim var. Uykuda epilepsi hastasıyım. Emekli olabilir miyim. Olursam ne kadar emekli maaşı alırım. Teşekkürler.

 84. Kemal şeremat

  Mrb hocam diyelim malulen emekli oldum maaş ne kadar olur sizde sigorta girişi 20.02.2007

  1. SGKuzmani

   Eğer primleriniz hep asgari ücret üzerinden ödendi ise 1500 lira alırsınız.

 85. Kemal şeremat

  S . A Berat kandiliniz mübarek olsun hocam ben heyete girdim dahileye 90 yazdı kulak 18 yazdı SSK giden evrakta şunu yazıyor iç hastalıkları k.b.y hemodiyaliz progamında işitme testi 2620 günüm var malulen emekli olabilir miyim sizce hocam şimdilikten teşekkürler hocam

  1. SGKuzmani

   Merhaba. Sizin de mübarek olsun. Bu konuda bir yorum yapamam maalesef. Son kararı sağlık kurulu verir. Ama dediğiniz gibi ise büyük ihtimal emekli olursunuz.

  2. Satılmış KAHVECİ

   1996 SGK girişim. 5441 gün sigorta pirimim var. Uykuda epilepsi hastasıyım. Emekli olabilir miyim. Olursam ne kadar emekli maaşı alırım. Teşekkürler.

 86. Kemal şeremat

  Mrb kar hocam nasılsın ben diyalize giriyorum. Haftda 2 kez en az 4 saatla ara diyalize giriyorum heyete girdim sonuç şunu yazdılar k.b y hemodiyaliz progamında işitme testi yazdılar emekli olabilirmuyım sizce prim 2620 gün

  1. SGKuzmani

   Merhaba. Teşekkür ederim siz de iyisiniz umarım:). Sosyal Güvenlik Kurumuna başvuru yaptıysanız kararı sağlık kurulu verir. Benim yorum yapmam yanlış olur.

 87. Yasin üner

  Merhaba ,öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.
  işe giriş ve pirim başlangıç tarihim 1997 Kasım ayı.bu süre içinde askerlik hariç borcum bulunmuyor.özel sektörde çalışmaktayım ve pirim ödemelerim tavan ücretten yatıyor.yaklaşık 6 ay önce prostat kanseri teşhisi konuldu bana ve şu anda ameliyat olmayı bekliyorum.öncelikle malulen daimi olarak emekli olabiliyormuyum ve olmam durumunda yaklaşık ne kadar emekli maaşı alabilirim.teşekkür ederim.saygılarımla

  1. SGKuzmani

   Merhaba. Kanser teşhisi konuldu ise ve en az 1800 gün varsa malulen emekli olursunuz. Yazımızda belirtilen yolu takip edin başvuru için. Maaş konusunda bir yorum yapamam maalesef.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.