Sgk Çalışma Saatleri 2022

Sgk çalışma saatleri illerin ve ilçerin durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bildiğiniz üzere Kurumların mesai başlangıç ve bitiş saatleri Ankara’da Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlenirken diğer illerde Vali tarafından belirlenmektedir. Sgk açılış saati ve Sgk açılış kapanış saatleri de Ankara’da Cumhurbaşkanlığı illerde ise yine o ilin valisi tarafından belirlenmektedir. Bu yazımızda sgk çalışma saatleri öğle arası başlama ve bitiş zamanı, kapanış zamanı ve ssk çalışma saatleri hakkındaki tüm detayları bulabilirsiniz.

Sgk çalışma günleri

Sgk açılış ve kapanış saatlerine geçmeden önce kısaca Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hangi günler hizmet verdiğine değinelim. SGK hafta içi hizmet vermektedir ve hafta sonu kapalıdır. Cumartesi ve Pazar günleri olağan üstü durumlar haricinde SGK kapalıdır ve hizmet vermemektedir. Belirtilen günlerde Sgk saat kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor konusunda yazımızın devamında bilgi verilmiştir. SGK’nın hizmet verdiği günler şu şekildedir;

  • Pazartesi,
  • Salı,
  • Çarşamba,
  • Perşembe,
  • Cuma.

Sgk mesai saatleri 2022

Sgk açılış saatleri ve kapanış saatleri illere göre ufak da olsa farklılıklar gösterebilmektedir. Sgk mesai saati başlama saati genellikle tüm illerde en erken 08.00’dır. Bazı illerde Sgk çalışma saati başlangıcı 08.30 olarak uygulanabilmektedir. Genellikle sosyal güvenlik kurumu çalışma saatleri bitiş zamanı ise 16.30, 17.00 ve ya 17.30 olarak uygulanmaktadır. Tüm illerde aynı olmasa da genellikle Sgk kurumu çalışma saatleri şu şekildedir;

  • 08.00-17.00
  • 08.30-17.30
  • 08.00-16.30 ( öğle arası kısaltılabiliyor ).

Yukarıda da görüldüğü üzere tüm Türkiye’de Sgk saatleri aynı değildir. Bu nedenle kendi iliniz/ilçeniz için Sgk ne zaman açılıyor ve ne zaman kapanıyor araştırmasını iyi yaparak gidiş zamanınızı bunu esas alarak belirlemenizde fayda olacaktır.

Sgk kaçta açılıyor 2022

Yukarıda da görüldüğü üzere ssk mesai saatleri başlangıç saati tüm Türkiye’de aynı değildir. Ortalama olarak sosyal güvenlik çalışma saatleri başlangıç zamanı 08.00’dır. Bazı il/ilçelerde ise 08.15 ya da 08.30 Sgm çalışma saatleri başlangıcı olarak belirlenebilmektedir.

Sgk öğle arası saat kaçta başlayıp kaçta bitiyor ?

Peki sgk öğle arası ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor ? Öğle arası başlangıç ve bitiş zamanları da il/ilçeye göre farklılık gösterebiliyor. Bazı yerlerde sgk öğle arası saatleri 1 saat olarak uygulanırken bazılarında ise sgk öğle arası saati yarım saat olarak uygulanabilmekte ve bu durumda akşam mesai bitimi yarım saat erkene çekilebilmektedir. Ortalama Sgk öğle saati başlangıç zamanı 12.00-12.30 arası olmakta iken bitiş zamanı ise 13.00-13.30 olmaktadır.

Sgk kapanış saati nedir ?

Sgk kapanma saati il/ilçelere göre farklılık gösterebilmektedir. Sgk kurumları çalışma saatleri bitim zamanı bazı illerde 16.30 olarak uygulanırken bazı illerde ise 17.30 olarak uygulanabilmektedir. Ortalama olarak illere göre sosyal güvenlik kurumu mesai saatleri bitiş zamanı 17.00 ya da 17.30 olmaktadır.

Gaziosmanpaşa Sgk çalışma saatleri

Sgk gaziosmanpaşa çalışma saatleri başlangıcı 08.00 bitiş zamanı ise 17.00 olarak uygulanmaktadır. Öğle arası başlangıcı 12.30 bitiş ise 13.30 olarak uygulanmaktadır.

Sgk çalışma saatleri corona nedeniyle değişiyor mu ?

Pandemi başlangıcı ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu ile alakalı internette en çok araştırılan konu Sgk kaça kadar açık konusu olmaktaydı. Çünkü pandemi başlangıcı ile birlikte Sgk iş saatlerinde değişiklikler yapılmıştı. Ancak pandemi nedeni ile uygulanan yasakların kalkması ile birlikte mesai saatleri normale dönmüştür. Güncel olarak uygulanan mesai başlangıç ve bitiş saatleri yukarıda belirtildiği gibidir.

170 Sgk çalışma saatleri

Sgk çağrı merkezi çalışma saatleri haftanın 7 günü ve 2 4saat olarak uygulanmaktadır. Haftanın 7 günü 24 saat Alo-170 hattını arayarak Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkındaki şikayetlerinizi iletebilir ve danışmak istediğiniz konuları danışabilirsiniz.

SGK’dan ne zaman emekli olacağınızı biliyor musunuz ? Hemen emeklilik tablosu sayfamızı ziyaret ederek ne zaman emekli olacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Oylama
mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın