Sgk Eğitim Öğretim Yardımı 2022-2023

SGK eğitim öğretim yardımı 2022-2023 şehit, gazi, vazife malul çocuklarına her eğitim yılı başında bir defaya mahsus olmak üzere ödenen bir yardım türüdür. Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte yardımdan yararlananlar da yardım tutarlarının ne kadar olacağı konusunda araştırma yapmaya başladılar. Bu yazımızda eğitim yardımı nasıl alınır, kimler alabilir, eğitim yardımları ne zaman ödenecek, ne kadar ödenecek ve sgk eğitim yardımı sorgulama konusunda tüm detayları bulabilirsiniz.

SGK eğitim öğretim yardımı kimlere verilir ?

Eğitim ve öğretim yardımından aktif olarak öğrenci olması koşulu ile;

 • Şehit çocukları,
 • Harp malullerinin çocukları,
 • 5580 Sayılı Özel Eğitim Kurumları Kanunu 2/h bendi kapsamında faaliyet gösteren kurumlarda öğrenim gören öğrencilere,
 • 2330 Sayılı Kanun hükümleri esas alınarak bağkur ya da sskdan  emekli olan kişilerin çocuklarına,
 • Harp ve ya vazife malulü olarak kabul edildikten sonra Kurumunu değiştiren ve emekli maaşı bağlananlardan, çalışması nedeni ile emekli maaşı kesilenlerin çocukları yararlanabilmektedir. 

Sgk eğitim yardımı başvurusu nasıl yapılır ?

Eğer yukarıda belirtilen kapsamlarda Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan aylık alıyorsanız eğitim öğretim yardımı talebinde bulunmanız gerekmiyor. Eğer sorgulama yaptığınızda sistemde kayıtlı sgk öğrenci yardımı ödemesi yoksa bu durumda eğitim yardım başvurusu yapmanız gerekiyor. Başvurular ve talep aşağıda belirtildiği şekilde e-devlet üzerinden yapılabilmektedir.

Eğitim öğretim yardımı talebi nedir ?

Daha önce başvurular eğitim yardım başvuru formu ile Ankara Kamu Görevlileri Daire Başkanlığı aracılığı ile yapılırken son düzenleme ile artık talep e-devlet üzerinden girilebilmektedir. E-devlette eğitim öğretim talebi menüsünü görenler bunun ne olduğunu ve kendilerinin ya da çocuklarının bu yardımdan yararlanıp yararlanamayacaklarını merak etmekteler. Bu menüde yer alan yardım ödemesi yukarıda belirtilen kapsamlarda aylık alanlara ödenmekte.

Aşağıda verilen bağlantıdan öğrenci yardım parası sorgulaması yaptığınızda ödeme bulunamadıysa ve şartları sağlıyorsanız e-devletten talep oluşturmanız gerekmekte. Talep için;

 • Öncelikle e-devlet sistemine www.turkiye.gov.tr adresinden ya da mobil uygulama üzerinden T.C. numaranız ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın.
 • Ardından Sosyal Güvenlik Kurumu-Eğitim Öğretim Yardımı Talebi menüsüne giriş yapın. Dilerseniz direkt buradan da eğitim öğretim yardım talebi sayfasına giriş yapabilirsiniz ⇒ e-devletten sgk eğitim öğretim yardımı başvurusu.
 • Talep Türü kısmında Çocuklarım İçin/Kendim İçin seçeneklerinden birisini seçtikten sonra Başvur diyerek başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz.

Sgk eğitim yardımı sorgulaması nasıl yapılır ?

Eğitim öğretim yardımı sorgulaması Sosyal Güvenlik Kurumu’nun uygulaması üzerinden T.C. kimlik numarası ile kolayca yapılabilmektedir. Hemen sgk eğitim öğretim yardımı sorgulama sayfasını ziyaret ederek sorgulama yapabilirsiniz.

Sorgulama sonucunda eğitim yardımı çıkmıyorsa ya da eksik ödendiğini düşünüyorsanız yazılı olarak ya da birebir SGK-Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü-Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı- Mithatpaşa Cad. No: 7 Sıhhıye/Ankara adresine başvuru yapabilirsiniz.

SGK eğitim yardımı ne zaman ödenecek ?

Geçtiğimiz yıllarda ödemeler hep okullar açıldıktan ortalama 1-1,5 ay sonra yapılmıştı. 2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde de ödeme tarihlerinin bu şekilde olmasını bekliyoruz.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından resmi açıklama yapıldığında sayfamızda duyurusu yapılacaktır.

Sgk eğitim yardımı ne kadar 2022

2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde ödeme tutarları aşağıdaki gibi olacaktır;

 • 1-8 sınıf arası öğrencilere 3.667,00 lira,
 • lisede öğrenim görenler için 5.501,00 lira,
 • üniversitede okuyanlar için ise 7.335,00 lira.

Önemli: Yukarıdaki tutarlar enflasyon verileri esas alınarak tahmini hesaplanmıştır. 2022-2023 dönemi için tutarlar netleştiğinde güncellenecektir.

2021-2022 Eğitim ve öğretim dönemi için ödenen tutarlar aşağıdaki gibiydi.

 • 1-8 sınıf arası öğrencilere 2697,00 lira,
 • lisede öğrenim görenler için 4.045,00 lira,
 • üniversitede okuyanlar için ise 5.394,00 lira.

SGK eğitim yardımı hangi bankaya yatar ?

Yardım ödemeleri Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bankalardan maaş alanlar için banka hesaplarına aktarılmaktadır. Bunların dışında kalan bankalardan maaş alanların ise ödemeleri T.C.  numarası üzerinden Ziraat Bankası’na ödeniyor. Resmi açıklama yapıldığında ödemelerin hangi banka hesaplarına nasıl yatırılacağı hususu da netleşmiş olacaktır.

Gazi çocuklarına eğitim yardımı 2022

Gazi çocuklarına da okul yardımı tutarları yukarıda belirtilen şartlarda ödenmektedir. Eğer ödeme tutarı yukarıda belirtilenden az ise ya da hiç ödenmedi ise yukarıda vermiş olduğumuz adrese dilekçe yazabilir ya da telefon ile iletişime geçerek sorabilirsiniz.

SGK eğitim yardımı dışında okula başlayan öğrencilere ödenen okul yardımları için okul yardım parası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3.7/5 - (3 Oy)

mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

“Sgk Eğitim Öğretim Yardımı 2022-2023” üzerine 150 yorum

 1. Egitim Yardımları cuma gunu yatti arkadaşlar ben aldim .lise ve universiteye giden cocuklar adina. Konya halkbank

  Cevapla
  • Ya yalan söyleme millette sana inanıyor birtek sen mi alıyorsun bu parayı bize niye yatmadı Mehmet Başaran bi sorum olacaktı para yatmadi ne yapmamiz lazım ikinci üniversitemi okuyorum neden yatmadı acaba sgknin mail adresini yazarmisin mail atıyım mı SGK’ya fayda saglarmi

   Cevapla
  • Mehmet Başaran dilekçe ile başvuru yapicam gazi çocuğum dilekçe örneği nerden bulabilirim güncel.

   Cevapla
 2. SGK sorgulama sayfasında adınıza kayıtlı eğitim yardımı bulunamamaktir diyor 8 senedir alıyoruz bu yıl ilk defa böyle biseyle karşılastik bu durumda dilekçe yoluylami basvurmamiz gerekiyor

  Cevapla
 3. Merhabalar ben gazi çocuğum sigortalı bı işte çalışıyorum, bu yardımı almamda engel teşkil eder mi

  Cevapla
  • Merhaba Hakan Bey, sigortalı bir işte çalışmanız yardıma engel olabilmektedir. Siz yine başvuru yapın sonucu yetkililer değerlendirecektir.

   Cevapla
   • Merhabalar, ben normalde 2 yıllık okuyordum üniversitem bitti ama 1 dönemim uzadığı için mezun olamadım ve 1 dönem daha okumak zorundayım. Gazi çocuğuyum bu sene eğitim yardımı alabilecek miyim?

    Cevapla
 4. Üniversiteden yeni mezun oldum fakat açıktan kayıt tarihi başladığında yeni bir bölüme kayıt olacağım yardımı alabilir miyim?

  Cevapla
  • Merhaba. Açık öğretim öğrencileri de alabiliyor bu yardımı. Diğer şartları da sağlıyorsanız evet alabilirsiniz.

   Cevapla
   • Merhabalar ben gazi çocuğum, yaşım 23 üniversite açık ogretim okuyorum. Aynı zamanda sigortali bir işte çalışıyorum. Sigortalı çalışmam eğitim yardımı almama engel olurmu.

    Cevapla
    • Merhaba Sancar Bey, sigortalı bir işte çalışmanız yardıma engel olabilmektedir. Siz yine başvuru yapın sonucu yetkililer değerlendirecektir.

     Cevapla
   • Hayırlı akşamlar oğlum polis akedemisi meslek yüksek okulunu kazandı 17 Ekim pazartesi günü kaydını yaptırdık eğitim yardımı alabilir mi

    Cevapla
 5. Ben bir sene okudum sonrasında başka bir okula yatay geçiş yaptım okulum iki yıl uzadı o yüzden yarıyıl tatilinde dondurmayı düşünüyorum acik öğretime geçmeyi düşünüyorum yksye girip bu dönem eğitimö ğretim yardımını alırsam kayıt dondurduğum için geri isterler mi herhangi bir sorun olur mu ? Lütfen cevap verebilir misiniz ona göre okulla görüşeceğim

  Cevapla
 6. ARKADAŞLAR BAKAN AÇIKLAMA YAPMIŞ CUMA GÜNÜ HESAPLARA YATACAKMIŞ PARALAR BİLGİİNİZ OLSUN İLKÖĞRETİM 2697 LİSE 4045 ÜNİVERSİTE 5394

  Cevapla
 7. arkadaşlar merhaba twitterdan tag açmayı veya bakanın paylaşımlarına yorum yapmayı düşünüyoruz instagramdan haberleşeceğiz grup açalım gelmek isteyen yazabilir instagram adresini

  Cevapla
 8. 11 ekim oldu hala ses seda yok sanırım yatırmayacaklar bi açıklama dahi yok geçen seneler bi açıklama gelirdi veya aradığımızda açarlar tarih saat verirlerdi tahmini fakat şuan ben arıyorum sgk ilgili birimi açma gereği duymuyorlar 10 dakikaya yakın çaldığını bilirim sürekli hattın meşgul oldugunu gördüm şahit oldum 1 kere açılmadı telefonum Nihal hanımı aradım sgk sitesini takip edin talimatı verdi ediyorum fakat bi en ufacık açıklama olması gerek son çare bugünki kabine toplantısı ardından cumhurbaşkanımızın açıklaması geçen sene o açıklamıştı İNŞALLAH gene o açıklar o açıklayınca ertesi günü yatıyor

  Cevapla
 9. mehmet bey merabalar ünüversite öğrencisiyim Eğitim Yardımı Yaş Sınırı Gazinin Kendisi İçinde mi 25 dir acaba başvurdum sgk da bir şey demediler mevzuatda yazmıyor 25 diye bir şey 172 ilede görüştüm onlarda yok dedi ama bilgi verirseniz çok sevinirim teşekürler .

  Cevapla
  • Merhaba. Üniversitede okuyanlar için yaş şartı 25 diye biliyorum ama nerede yazdığı hususunda benim de bilgim yok.

   Cevapla
    • kanunda yazıyor hocam ilk öğretim icin 18 yaşa kadar lise için 20 yaşa kadar yüksek öğretim için 25 yaşa kadar ödeniyor

     Cevapla
     • Benim kızım şehit çougu bu sene istanbul ünüversitesini kazandı egitim yardimi alabilirmi e devletten talepte bulundu.

 10. eğitim yardımı ne zaman yatacak bilgisi olan varmı acaba tutarlar belli ama
  2021-2022 EĞİTİM ÖĞRENİM YARDIMI AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR.
  İLKÖĞRETİM:2696,95
  LİSE:4045,43
  YÜKSEK ÖRENİM:5393,91

  Cevapla
 11. Merhaba, ben bir üniversiteye kayıtlıyım da.diyelim ki ben bu üniversiteden kaydımı çıkarttım.sene içinde benden parayı tekrar isterler mi,mahkemelik durum olur mu. Yoksa derslerime devam etmeliyim değil mi.eğer derslerinize devam etmezseniz sene boyunca ücret tekrar alınıyor mu sizden? Nolur cevaplar mısınız.kimse de bilmiyor.

  Cevapla
 12. Merhaba ben üniversite 2.sinif öğrencisiyim daha yeni 23 yaşına girdim ekrandan sorguladım eğitim yardımı bulunamadı diyor acaba bir bilginiz varmı

  Cevapla
 13. Arkadaşlar oglum ilköğretim öğrencisi halkbankasindan cektik bugun T.C kimlik numarasına merkezi ödemeler diye sorgulatin yoksa bilemeyebiliyorlar

  Cevapla
 14. 22 yaşındayım babam Gazi. Açık öğretim lise öğrencisiyim özel sebeplerden dolayı 2 yıl ara verdim ve tekrar kayıt yaptırdım öğrencilik durumum aktif eğitim yardımı yatırılmamış görünüyor tahminen ne zaman yatar acaba

  Cevapla
 15. Arkadaşlar bende 24 yaşındayım 23 24 25 olupda hesabına para yatan arkadaş varmı yoksa genelimi böyle instagramdan ulasabilirmisiniz onurcanhatipoglu

  Cevapla
 16. Yaşım 24 1996 doğumluyum universitem 4 senelik bir sene uzamış bulundu. Sorgulama yaptığım zaman yatmamış görünüyor. Bu durumda ne yapmam lazım abilerim

  Cevapla
 17. Nasıl çekebiliyorsunuz arkadaşlar benim daha sorgu ekranında dahi param gözükmüyor. Yaşım 23 ve 2 üniversite okuyorum biri açıktan biri örgün olmak üzere. Endişelenmeli miyim artık gerçekten sıktı bu durum. Tüm şartları karşılıyorum neden böyle bir sorun oldu bu yıl??

  Cevapla
 18. Arkadaşlar banada yatmadı ben birde hem dilekçe hemde e devlet uzerinden başvuru yaptım, kardeşime yattı bana yatmadı neden yatmadığına dair veya tam olarak yaş sınırını ögrenebileceğim bir numara var mı yoksa sgk iletisim yazıp orayı aramam yeterlimi

  Cevapla
 19. Ben de üniversite öğrencisiyim kardesime yatmıs bana bulunamadı diyor hala. Sgkyi aradım adıma dilekçe oluşturdular üç iş günü içerisinde tekrar arayın dediler bilmiyorum nolacak. Bu konuda aynı problemi yaşayan arkadaşlar bilgi alırlarsa veya gelişme olursa paylaşırlarsa sevinirim

  Cevapla
 20. Orta öğretim sorguda çıkıyor üniversitede okuyan kızımın sorguda çıkmıyor aktif öğrenci sanırım çoğu üniversite öğrencilerinde aynı sorun var tekrar e devletten kayıt oluşturulmuyor

  Cevapla
 21. ilkokul parası yatırıldı görülüyor üniversite öğrencisi için kayıt bulunamadı görünüyor aktif öğrenci olmasına rağmen böyle sorunu olan varmı ?

  Cevapla
 22. İyi günler 18 yaşından büyüğüm babam tc kimliğim olmadan bankadan parayı çekebilir mi ben şehir dışındayım yardımcı olabilir misiniz

  Cevapla
 23. 21 yaşıda kızım ödemesi yapılmış 18 yasindannbuyuk olduğu için ben babası olarak gidip parayı çekebilir miyim yoksa kızımın mi parayı çekmesi lazım

  Cevapla
 24. Sgk penceresine yansımış arkadaşlar kardeşimin TC yi sorgutlattım ona yatmış fakat bana yatmamış 96 yılı 13 ekim doğumluğum 25 doldurma diye biliyordum ama yatmadı Mehmet bey bununla ilgili nerden bilgi alabilirim acaba bilginiz varmı?

  Cevapla
  • Merhaba Onurcan BEY. 25 yaş bitmediği için öğrencilik aktifse size de ödenmesi gerekiyor. Biraz bekleyin sonra tekrar sorgulama yapın. Eğer yine ödeme yansımazsa SGK ile iletişime geçerek sorun.

   Cevapla
 25. Merhabalar benim oğlum ilköğretim öğrencisi sehit esiyim sorgu ekranına baktım şimdi yeni tutarlar gözüküyor hayirli olsun herkese

  Cevapla
 26. Şu an dinledim sayın cumhurbaşkanımız bu hafta yatacağını söyledi.büyük ihtimal bugün olmazsa yarin yarıyoe.

  Cevapla
 27. Arkadaşlar Az önce SGK da ilgili birime ulastım YÖK kayıtlari tamamlanmadıgı icin Şuan Eğitim yardimları yatma olasilığı yok denildi Boş yere soru sormayıniz ve SGK yı aramaniza gerek yok bilginiz olsun

  Cevapla
 28. merhabalar ben 2002 yolundan bu yana malulen emekliyim ve 3 çocuğum da okula gidiyor bu yardım dan bu yıl haberim oldu 2019 parasını aldım önceki yılların parasını alabiliyoruzmu bilgisi olan varmı

  Cevapla
 29. Ben şehit kızıyım liseyi bitirdim şimdi milli eğitime bağlı özel egitim kursuna gidiyorum ben bu sene eğitim yardımından yararlanırmıyım.

  Cevapla
 30. Aynen öyle nur hanım ben bu zamana kadar lisede dahil otomatik yattığını görmedim hep ankara tuna caddesindeki adrese başvuru dilekcesi gönderdimbu sekilde aldım ödemeleri

  Cevapla
 31. Arkadaşlar YÖK kaydı olan ve 25 yaşını doldurmayan herkez eğitim yardımı alabilir bir işe girmiş iseniz sigorta ile giriş yapanlar 0312 458 74 61 olan numaraya danışmanlarını tavsiye ederim..

  Cevapla
 32. Merhaba ben yüksek lisansa yeni kayıt oldum,23 yaşındayım gazı çocuğuyum ancak şu anda asgari ücretli çalışıyorum okul başlayınca birakicam, bu yardımı alabiliyor muyum lisans boyunca aldım??

  Cevapla
 33. Üniversiteye yeni kayıtlarda SGK bilgilendirilmeli larkadaslar üniversite geçişlerinde bazen sistemlerine düşmüyor ..

  Cevapla
 34. Gazi Arkadasım sana bir sorum olacak Benim Kısım bu sene lise bitip Üniversiteye geçti fakat E Okul sisteminde sorguladığımda diger cocuklarımı görüyorum Üniversiteye giden cocuğumu görememekteyim Özel Üniversite olduģu icin acaba SGK ya òğrenci belgesi göndermeye gerek varmı EOkul sisteminde neden gözükmüyor

  Cevapla
 35. Arkadaşlar kısa bir özet geçmek istiyorum bazı sorularınız ile karşılaştım cevaplamak istiyorum ;
  Gazi çocukları üniversite okuyanlar için özellikle okul kaydınız olduğu sürece eğitim yardımınız hesabınıza TC kimlik numaranız üstünden yatmaktadır ..
  Bir ikincisi üniversite okuyan aynı öğrenci ikinci bir kayıt üzerinden evet yardım alabilmektedir farklı bölümlerde üniversite kaydı olmak kaydı ile açık öğretim veya normal sınırlaması yoktur saygılar…

  Cevapla
 36. Zeynep hanım kızınızın evlendiğini söylüyorsunuz öncelikle sorum var Gazi çocuğu mudur kızınız eğer Gazi çocuğu ise sosyal güvencesi eşinin kayıtlarda görünmüyorsa kızınız 25 yaşını doldurmamış ise hala alabilir fakat kızınız eşinin sigortası var ise bu hakkı feshedilmekte sigortası yoksa bile hala alabilir ancak bildirmenizde yarar vardır sonradan toplu ödeme olarak borclandirma ile karşılaşabilir bu da aile içi üzücü tatsızlıklar ile karşılaşmasına sebep olabilir bunu bizler istemeyiz

  Cevapla
 37. Merhaba sevgili Şehit aileleri Gazilerimiz ve çok değerli yakınları 2020-2021 Eğitim öğretim yardımları ile ilgili yakinen görüşmekte olduğum SGK & Aile sosyal yardımlaşma kurumları ile ortak çalışmaları olan bir ahbabım ile küçük bir istişarede bulundum ödemelerin 19.10.2020 -22.10.2020 tarihinde kayıtların birlteceği ve yardım paraları en geç 25.10.2020 tarihinde Ziraat bankaları ,postaneler , halk bankası ve maaş bankalarınıza 18 yaş altı Gazi çocuklarımızın parası sayın gazilerimizin TC kimlik numaralarına 18. Yaş üstü olanlar ise kendi TC kimlik numaraları ile maaş aldıkları bankaları kontrol etsinler Hayatta iken evli olup şehadete ermiş olan Şehit Çocuklarımızın ise aynı şekilde 18 yaş altı olanlar annelerinin TC kimlik numaraları adına yapacaktır .
  Selam ve Sevgilerimle …

  Cevapla
  • Selam alyküm EVİM KİRA İKİZ KIZIM VAR KENDİM KARTON TOPLUYORUM MADDİ DURUM ÇOK BOZUK NOLURSUN ALLAH İÇİN YARDIM EDİN 5 SINIFA BAŞLADILAR ÇOK ZORLANIYORUM

   Cevapla
 38. merhaba yardımlar ne zaman yatırılacak acaba bilgisi olan var mı sistemde geçen seneki yardım gözüküyordu şuan eğitim yardımı bulunamamıştır olarak gözüküyor sistemi yenilediler sanırım bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi

  Cevapla
 39. Arkadaşlar ayın 22 sinde hesabınızda paranız hayırlı uğurlu olsun değerli bir devlet adamımızla konuştum

  Cevapla
 40. Sorgulama ekranında aratınca geçen seneki yatan miktar çıkıyordu şuan sorgulattığımda …öğretim yardımı bulunamadı diyor. kasım 26 da 24 yaşımı tamamlamış olucam heralde bu sene yatmadı bana.

  Cevapla
 41. Sgk sorgulama ekranında önceki senenin yardımı yazıyorken şimdi sorguladığımda hiçbir şey cıkmıyor su an herkes için böyle ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı?

  Cevapla
 42. Merhaba, ben 96 doğumluyum 13 ekim, ögrenciligim aktif devam ediyor Dgs ile geçtiğimden dolayı 1 sene uzadı acaba yardım bana yatarmı ?

  Cevapla
 43. Ben üni okuyorum 4 senelik ama 1 sene uzadı bu sene 5. Senem yaşım 24 ben alabilir miyim bilginiz var mı?

  Cevapla
  • Merbaba. Bildiğim kadarı ile öğrencilik aktif ise ve 25 yaş bitmedi ise alabilirsiniz. Siz de bu şartları sağlıyorsunuz.

   Cevapla
 44. liseden sonra dershanede eğitim alan çocuğum bu sene üniversiteye kayıt oldu eğitim yardımı için evrak göndermemiz gerekiyormu

  Cevapla
  • Merhaba. Aktif öğrencilik kaydı sistemde mevcutsa gerek yok. Ancak başvuru sayfasından başvuru yapmanız iyi olacaktır. Zararı olmaz.

   Cevapla
 45. Her yere yardım haberi var bakanlık tarafından ama hiçbir haber yok bu yardımlar adına. Ne zaman yatar?

  Cevapla
 46. merhaba gazi çocuğuyum lise 4 e geçtim eğitim yardımı sorgulamadan sorguluyorum ama geçen seneki ödenek karşıma çıkıyor bu seneyle ilgili birşey gözükmüyor ne yapabilirim

  Cevapla
  • Merhaba. Daha bu seneki ödenekler sisteme yüklenmedi. Bekleyin bir şey yapmanıza gerek yok.

   Cevapla
 47. 19 yaşındayım paralar yattığı zaman benim adimami yatıyor kendim gidip bankadan cekebiliyormuyum yoksa babamın hesabına mi yatar bilen birisi varmı?

  Cevapla
 48. Üniversite öğrencisiyim pandemiden dolayı uzaktan eğitim ile devam ediyorum yardımdan yararlanabilecekmiyim ?

  Cevapla
  • Merhaba. Öğrencilik aktifse ve diğer şartları da sağlıyorsanız ödeme yapılır.

   Cevapla
  • Olmaması gerekiyor. Şu an sigortalı çalışmıyorsanız ve diğer şartları da sağlıyorsanız yardımdan yararlanırsınız.

   Cevapla
 49. hocam selamlar, emekli promosyonu icin maasımı baska bankaya tasımak istiyorum. devlet bankası degil. 1-2 hafta icinde yardım yatacak diye düsünüyorum. onu geciktirir mi? bi engel teskil eder mi? tesekkürler simdiden

  Cevapla
 50. GAZİ ÇOCUĞUYUM ÜNİVERSİTEYİ AÇIKTAN OKUYORUM AMA MEMURUM BU YARDIMAN YARARLANIRMIYIM

  Cevapla
 51. çocuğumu vakıf üniversitesine kaydettirdim. sgk ya e devlet üzerinden eğitim öğretim yardımı başvurusunda bulundum. önceden belge gönderiyorduk. belge istenmedi. öğrenci olduğunu sgk görebiliyor mu ?

  Cevapla
  • Merhaba. Tabi sgk öğrencilik durumunu sistemden görüyor. Ayrıca belge göndermenize gerek yok.

   Cevapla
 52. Ben Gazi kızıyım üni de okuyorum ama lisans bölümü olan okulumu bıraktım ama kaydımı sildirmedim yani pasifim ama başka bir üni de önlisans ve aöf te aktif öğrenciliğim var geçen yıl kayıt yenilemeyi unuttuğum için eğitim yardımını alamadım bu sene de böyle bir sıkıntı Yaşar mıyım biri pasif olduğundan dolayı yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 53. Ben Gazi kızıyım üni okuyorum lisans bölümüm pasif ama bir başka üni önlisansta ve AÖF’te aktifim geçen yıl pasif olduğum için alamadım bu yıl yine bir sıkıntı yaşar mıyım önlisans bölüme bu yol kaydoldum yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
   • Bu sene eğitim öğretim parçaları ne zaman yatar net bir tarih varmı bir iki hafta dediniz şuan üçüncü haftadayız saygılar

    Cevapla
  • Evet alabilirsiniz. Yine de iletişim sayfasındaki numaralardan SGK’yı arayarak bilgi almanızı öneririm.

   Cevapla

Yorum yapın

2