SGK Online Tahsilat Borç Sorgulama, Kart ile Ödeme

0

SGK online tahsilat sistemini kullanarak kredi kartı ile kolayca online olarak tüm sigorta prim ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm işveren ssk prim borçlarınızı, Bağ-Kur cari ve geçmiş dönem borçlarınız ile diğer sigorta kollarındaki prim borçlarınızın sorgulama ve ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kart ile SGK prim ödeme sisteminden prim ödemesi yapabilmeniz için e-devlet şifrenizin olması gerekiyor. E-devlet şifrenizin olduğunu varsayarak ödeme işlemini tüm borç türleri bazında nasıl gerçekleştirebileceğiniz hususuna geçelim.

Online tahsilat sgk girişi nasıl yapılır ?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kart ile prim ödeme sisteminden tüm bankalara ait kredi kartlarınız ile prim borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kart ile prim ödeme diğer adı ile Sgk web tahsilat sistemine buradan e-devlet bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz ⇒ sgk kart ile prim ödeme sistemine giriş

Online sgk tahsilat ile prim ödemesi nasıl yapılır ?

Her bir borç türü için sgk kredi kart ile prim ödeme menüsü ve ödeme şekli farklıdır. Sgk e tahsilat sistemine giriş yaptıktan sonra ana sayfada borç türlerine ve ödeme vadesinin geçip geçmediğine göre ödeme yapma menüleri aşağıdaki gibidir.

Kredi kartı ile işveren borcu ödemesi nasıl yapılır ?

Sgk kart ile prim borcu ödeme sistemine giriş yaptıktan sonra Sorgu Türü: 4A İşveren Tahsilatları menüsünü seçiniz. Sonrasında Sorgu Tipi kısmında ise;

  • Ödeme vadesi geçmemiş prim borç ödemesini İŞVEREN CARİ DÖNEM,
  • Ödeme vadesi geçmiş prim borç ödemesini İşveren Geçmiş Dönem,
  • SGK idari para cezası ödemelerini İşveren İPC tahsilatı,
  • İcraya intikal etmiş işveren borçlarınızı İŞVEREN İCRA DOSYA TAHSİLATI,
  • 6183 48. madde işveren icra taksitlendirme ödemesini İŞVEREN İCRA TAKSİT TAHSİLATI,
  • 6183 sayılı yasa kapsamında icradaki borçlarınızı taksitlendirmek için peşinat ödeyecekseniz İŞVEREN İCRA TAKSİT PEŞİNATI,
  • icradaki tüm borçlarınızı peşin olarak kapatmak için: İŞVEREN İCRA TOPLAM BORÇ TAHSİLATI,

Menülerini seçmeniz gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı ile işveren ssk yapılandırma ödemesini de yine Sorgu Türü: 4A İşveren Tahsilatları alt menüsünde ilgili yapılandırma kanununu seçerek ödeyebilirsiniz. İşveren prim borçlarınızı ve yapılandırma kapsamında kalan borçlar ile ödeme planınızı online olarak nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenmek için  sgk işveren borcu sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi kartı ile bağkur ödemesi nasıl yapılır ?

Sgk primi ödeme kredi kartı ile sistemine giriş yaptıktan sonra Sorgu Türü:4B SİGORTALI TAHSİLATLARI ana menüsünü seçin. Sorgu Tipi bölümünde ise;

  • Ödeme vadesi geçmemiş bağkur ödemelerinizi Bağ-Kur Cari Dönem,
  • Ödeme süresi geçmiş borçlarınızı Bağ-Kur Geçmiş Dönem.  Kredi kartı ile bağkur yapılandırma ödemesini Bağ-Kur Geçmiş Dönem menüsünden ödemeniz gerekiyor. Buraya giriş yaptığınızda yapılandırmadaki toplam borç çıkar. Toplam borcu seçerek taksit kadar yazıp devam ederek ödeme işlemini tamamlamanız gerekmekte.
  • Bağkur borcunuzu taksitlendirmek için taksit peşinatını ise BAĞ-KUR TP menüsünden ödemelisiniz.

Asgari ücret üzerinden aylık en düşük ve en yüksek bağkur güncel prim tutarlarını öğrenmek için  bağkur primi ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi kartı ile 4a 2925 tarım ssk ödemesi nasıl yapılır ?

Kart ile prim ödeme uygulamasına giriş yaptıktan sonra Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar, Sorgu Tipi: 4A Tarım 2925 menüsünden hem prim borç sorgulaması yapabilir hem de ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı ile ek 5 tarım ssk primi ödemesi nasıl yapılır ?

Kartla prim ödeme sisteminde Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar, Sorgu Tipi:Ek5, Ek6, 5G,4A Kısmi İBS, Topluluk menüsünden kart ile sorgulama yaparak ek 5 borcunuzu ödeyebilirsiniz. Hem ek 5 hem de 2925Tarım ssk güncel aylık prim tutarları ve tüm bilgilere ek 5 sigorta primi ne kadar sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca aynı menüden kredi kart ile Ek 6, 5g sigorta, isteğe bağlı kısmi ssk ve topluluk sigortası ödemelerinizi de yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile gss primi ödemesi nasıl yapılır ?

Genel sağlık sigortası prim borç ödemelerinizi de kartla kolayca yapabilirsiniz. Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar, Sorgu Tipi: GSS Prim menüsünden ödeyebilirsiniz. Aynı menüden borç sorgulama işlemini de yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile sgk kişi borcu ödemesi nasıl yapılır ?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından tarafınıza çoğu nedenlerle çıkartılan kişi borcu, yersiz ödemeler, fazla ödenen aylıklar ve tüm borç ödemelerini kart ile bu menüden yapabilirsiniz. Bunun için Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar, Sorgu Tipi:AVANS-KİŞİ BORCU-YERSİZ ÖDEME menülerini takip etmeniz gerekmektedir. Sgk online ödeme sisteminde yer alan bu menüden hem borç sorgulaması yapabilir hem de borçlarınızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Avans kişi borcu yersiz ödeme sorgulaması nasıl yapılır ?

Bir üst başlıkta online sgk primi ödeme sisteminden adınıza çıkarılan kişi/avans borcunu nasıl ödeyebileceğiniz hakkında bilgi verdik. Daha önce ssk online ödeme sisteminden yapmış olduğunuz ödemelere ait dekontları alacaksanız bunların nasıl alınacağı konusunda aşağıdaki dekont görüntüleme başlığına göz atabilirsiniz.

Kredi kartı ile ev hizmetleri 10 günden az primi ödemesi nasıl yapılır ?

Ev hizmetlerinde on günden az çalıştırılan sigortalının prim ödemesini kart ile prim ödeme sisteminde Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar, Sorgu Tipi 60 Ek-9 10 Günden Az Tahsilatı menüsünden yapabilirsiniz.

Kart ile ev hizmetleri 10 günden fazla prim ödemesi nasıl yapılır ?

Ek 9 10 günden fazla kapsamında ev hizmetlerinde ayda 10 günden fazla çalıştırılan sigortalılar için ödeme işlemi Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar, Sorgu Tipi 61 Ek-9 10 Günden Fazla Tahsilatı menüsünden yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile ev hizmetleri hizmet tamamlama ödemesi nasıl yapılır ?

Ev hizmetlerinde 10 günden az çalıştırılan kişiler sonraki ayın sonuna kadar T.C. numarası ile ödeme yaparlarsa 30 gün satın almış olurlar ve bu satın aldıkları günler emeklilikte sayılır. Kart ile ev hizmetleri hizmet tamamlama ödemesi yapmak için Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar, Sorgu Tipi 66 Ek-9 Hizmet Tamamlama Tahsilatı bölümüne giriş yapmanız gerekmekte.

Kredi kartı ile askerlik, yurtdışı, doğum borçlanması ödemesi nasıl yapılır ?

SGK borçlanmasını da kart ile kolayca ödeyebilirsiniz. Sorgu Türü: Diğer Tahsilatlar, Sorgu Tipi: SGK Borçlanma Tahsilatı menüsünden hem SGK borçlanma sorgulaması yapabilir hem de kart ile ödeme yapabilirsiniz.

SGK online tahsilat dekont nasıl alınır ?

Sgk online borç ödeme sisteminde işlemi tamamlanmış tüm ödemelerinize ilişkin dekontları da aynı sayfada görüntüleyebilirsiniz. Kart ile prim ödeme ana sayfasında yer alan SGK DEKONT GÖRÜNTÜLEME kısmına giriş yapın. Sicil no kısmında T.C. numaranız ya da işyeri sicil numarasını v.s. yazdıktan sonra Tahsilatları Görüntüle demeniz gerekiyor. Böylece kart ile ödeme sisteminden yapmış olduğunuz tüm ödemeler listelenecektir ve Sgk tahsilat sorgulamasını tamamlamış olacaksınız.

Sgk online tahsilat çalışmıyor ?

Bazen yoğunluğa bağlı olarak ya da Sosyal Güvenlik Kurumunun yapmış olduğu güncellemelere bağlı olarak sistem açılmayabilmekte. Bir ihtimal sizin tarayıcınızdan da kaynaklı olabilir. Farklı bir tarayıcı ile denemenizi öneririz.

Online tahsilat sgk borç sorgulaması nasıl yapılır ?

Yukarıda vermiş olduğumuz tüm borç ödeme menülerinden aynı zamanda prim borç sorgulaması da yapabilirsiniz. Sistem gecikme zammı dahil olmak üzere sorgulama yaptığınız tarihteki tüm borçlarınızı gösterir.

SGK borç sorgulama T.C. ile yapılıyor mu ?

Yukarıda da anlattığımız gibi e sgk kart ile prim ödeme sisteminden borç sorgulama ve ödeme işlemlerini nasıl yapacağınız hakkında bilgi verdik. Sadece T.C. numarası ile bu sistemden borç sorgulaması yapamazsınız. Eğer e-devlet şifreniz yoksa bankacılık kanallarından yine yukarıdakilere benzer menüler üzerinden borç sorgulaması ve online ödeme yapabilirsiniz.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.