SGK’ya Ek Sağlık Güvencesi Ne Anlama Geliyor ?

Sağlık hizmetlerinden daha yüksek kalitede yararlanmanızı sağlayan sağlık sigortaları kendi içerisinde özel sağlık sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası olmak üzere iki kısma ayrılır. Tamamlayıcı sağlık sigortası diğerine kıyasla biraz daha dar kapsamlı olup SGK ile anlaşması bulunan ve devlet tarafından karşılanmayan sağlık masrafları için teminat verir. Kullanıcısına ek sağlık güvencesi sunan bu sigorta kişiye özel ve kapsamlı bir hizmet sunar.

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilecek kişileri incelediğinizde bunlar arasında 14 günlük bebek ile 59 yaşına kadar olan bireyler yer alır. Yeni doğan bebekler için de bu imkan bulunmakta olup en uygun seçeneklerden yararlanmak için sigorta öncesi teklif almanızda yarar vardır. Bu amaçla internet sitesinde bulunan teklif al kısmını kullanabilirsiniz. Teklif bölümünde telefon numarası, TC kimlik numarası, e-posta adresi gibi temel bilgileri girip kayıt oluşturmanız yeterli olacaktır.

Sgk'Ya Ek Sağlık Güvencesi Ne Anlama Geliyor ? 1Pin
Demir Sağlık Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı

Yatarak tedavi ve ayakta tedavi gibi iki bölüme ayrılan tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı için geçerli olan teminatlar sigorta şirketinizle aranızdaki anlaşmaya göre farklılık gösterir. Yatarak tedavilerde sigorta kapsamında masrafların tamamı karşılanırken ayakta tedaviler için tedavi adedi dikkate alınır. Genellikle 1 yıllık süre içerisinde 8 ile 10 tedavi arasında tedavi masrafı karşılanır.

Genellikle sigorta şirketleri sigortadan faydalanabilmeniz için bazı şartlar sunar. Bunlar arasında;

  • Hastanede çalışan doktorun ve hastanenin SGK ile anlaşmasının olması,
  • Aynı kurum ve kişilerin sigorta kapsamında sözleşme yapması

koşulları yer alır.

Prim ücretleri bu koşulları sağlayan kişilere özel olarak belirlenir. Bu kapsamda anlaşmalı özel hastanelerde alacağınız sağlık hizmeti karşılığında ödeme yapmazsınız. Sigortanın geçerli olduğu anlaşmalı hastaneler belirlenirken şirketler tarafından yapılan sözleşmeler dikkate alınır ve siz de bu sayede sağlık masraflarınızı en ekonomik şekilde karşılayabilirsiniz. Söz konusu hizmetleri alabilmek için demirsaglik.com.tr adresinden detaylı inceleme yapabilirsiniz.

Oylama

mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın

1