Stajyer Maaşı Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Stajyer maaşı devlet desteği nasıl alınır? Bu soru işletmelerinde stajyer öğrenci çalıştıracak olan işverenler ve firmalar tarafından oldukça merak edilmektedir. Sizin için bu konudaki tüm bilgileri makale ve video olarak derledik ve stajyer maaşı devlet desteği ile alakalı tüm sorulara yanıt verdik. İçeriğin devamını okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Stajyer Maaşı Devlet 2022 Desteği Nasıl Alınır?

Stajyer maaşı devlet desteğinden stajyer öğrenci çalıştıran firmalar ve işletmeler yararlanabilmektedir. Stajyer ücreti devlet desteğinden faydalanmak aslında göründüğü kadar zor bir işlem değil aksine oldukça kolaydır.

İşverenin yapması gereken aylık ödemesi gereken stajyer maaşını öğrencinin banka hesabına yatırmasıdır. Bu işlemden sonra öğrencinin banka hesabına yatırdığı paranın dekontu ve belgesi ile öğrencinin okuluna gidip stajyer maaşı devlet desteğinden faydalanmak istediğini belirtmelidir.

Bu işlemden sonra okuldaki yetkili kişiler sizin adınıza gerekli işlemleri yapacaktır ve bu destekten yararlanabileceksiniz.

Stajyer Maaşı Devlet Desteği Nasıl Alınır?Pin
Stajyer Maaşı Devlet Desteği Nasıl Alınır?

Stajyer Maaşı Devlet Katkısı

Stajyer maaşı devlet katkısından faydalanmak için aşağıda belirtilen maddelerdeki işlemleri yapmalısınız. Bu işlemlerden sonra stajyer maaşı devlet desteğini alabilirsiniz.

  • İşyerinizde veya bünyenizde çalıştırdığınız stajyer öğrencinin aylık maaşını banka hesabına yatırmalısınız.
  • Hesabına yatırdığınız ücretin dekontunu veya belgesini çıktı alıp öğrencisi olduğu okulun yetkili kişilerine stajyer maaşı devlet katkısından yararlanmak istediğinizi söylemelisiniz.
  • Kısa süre içerisinde ödediğiniz stajyer maaşı firmanızın veya sizin adınıza banka hesabınıza geri ödenmektedir.

Bu işlemlerden sonra okuldaki yetkili kişiler size gerekli bilgilendirmeleri yapacak ve kısa süre içerisinde devlet desteğinden faydalanabileceksiniz.

Stajyer Maaşı Devlet Katkısı Kalktı Mı?

Stajyer öğrenci maaşı devlet katkısı 02.12.2016 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 6764 Sayılı Kanun ile birlikte yürürlüğe girmiştir ve devam etmektedir. Bu devlet desteğinden firmalar ve işverenler yararlanabilir ve maaş ödemelerini devlet tarafından yaptırabilir.

Staj Devlet Katkısı Ne Zaman Yatacak?

Staj devlet katkısı ne zaman yatacak? Bu soruyu stajyer maaşı devlet desteğinden faydalanan birçok işveren oldukça merak etmektedir. Genel olarak işverenler stajyer öğrencilerin hesaplarına maaş ödemelerini ayın biri(1) ile on beşi(15) arasında yapmaktadır.

Staj devlet katkısı ödemeleri ise işverenlerin banka hesaplarına genel olarak ayın on beşi(15) ile yirmisi(20) arasında yatmaktadır. Eğer bu süreler içerisinde herhangi bir gecikme durumu vs. yaşanıyorsa stajyer öğrencinin okulu ile irtibata geçebilir ve durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lise Staj Ücreti Devlet Katkısı Ne Kadar?

Lise staj ücreti devlet katkısı işyerindeki çalışan sayısına ve stajyer öğrencinin aylık kaç gün çalıştığına göre değişkenlik göstermektedir. Bu bilgilere göre aşağıdaki tabloda gerekli lise staj ücreti ile ilgili gerekli bilgiler verilmiştir.

AçıklamaÇalışma Gün SayısıDevlet Teşviki
Küçük İşyerinde301.650,11 TL
Yirmiden az kişi çalışan işletme301.100,08 TL
Yirmiden fazla kişi çalışan işletme30550,04 TL

Stajyer maaşı devlet desteği nasıl alınır adlı içeriğimizin sonuna geldik. Merak ettiğiniz tüm konuları yorumlar bölümünden bize sorabilir ayrıca staj parası ne zaman yatar adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

3/5 - (2 Oy)
mehmet başaran

Mehmet BAŞARAN

Merhaba ben Mehmet BAŞARAN. İşveren iş ve işlemleri ile Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı hakkında tavsiye niteliğinde yazılar paylaşıyorum. Tüm sorularınızı yazıların altındaki yorum bölümlerinden bana iletebilirsiniz.

Yorum yapın